Naturalny produkt na trądzik

Olej z dziurawca to produkt, który bardzo często nazywa się również świętojańską oliwą. Ma on wiele właściwości prozdrowotnych, między innymi działanie przeciwnowotworowe, antyseptyczne, przeciwbakteryjne czy też przeciwbólowe. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania. Można przy jego pomocy złagodzić objawy trądziku, różnego rodzaju rany, jelitówkę czy też bolący kręgosłup.

Olej z dziurawca: zastosowanie i możliwości

Dziurawiec jako ziele jest znany ludziom już od bardzo dawna, ponieważ od czasów średniowiecza. W Polsce występuje on dość powszechnie, rosnąć dziko na łąkach, w lasach, na polach, czy delikatnych wzgórzach. Jego wysokość to mniej więcej 60 cm i kwitnie ono w okresie od maja do końca lipca. Inne nazwy tego ziela to między innymi zioło św. Jakuba czy też roślina świętojańska.

Co wyjątkowego skrywa w sobie ta roślina? Jest pełna składników mających bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Mowa tutaj między innymi o kwasach fenolowych, hiperforynie, hipercynie czy też proantocyjanidach. Pozyskuje się z niej oczywiście olej, ale można także przygotować na jej bazie napraw lub nalewkę.

W jaki sposób można stosować go w postaci oleju? Między innymi świetnie sprawdzi się ono do odkażania ran, również tych które trudno się goją lub gdy doszło w nich do jakiegoś zakażenia. Korzysta się z niego również w przypadku wyprysków, liszajów czy też ropni. Można stosować go na blizny. Zobacz inne właściwości oleju z dziurawca https://domiuroda.pl/

Nie jest to jednak jedyna możliwość jego wykorzystania. Powszechnie stosuje się go również w przypadku problemów z kręgosłupem, ponieważ ma on działanie regenerujące oraz przeciwbólowe. Okazuje się on bardzo skuteczny w przypadku nerwobóli oraz bólów mięśni. Można wykonywać przy jego pomocy masaż rąk, nóg czy też całych pleców.

Na jedno szczególne działanie oleju z dziurawca, warto bez wątpienia zwrócić uwagę. Ma on bardzo dobre działanie antydepresyjne. Jeśli zmagamy się z depresją o łagodnym lub też umiarkowanym przebiegu, wówczas warto skorzystać z jego naturalnych właściwości. Można pić nalewki lub też soki z dziurawca również w przypadku po prostu gorszych dni.

Spożywając olej z dziurawca możemy również wpłynąć na poprawienie poziomu naszej koncentracji. Poza tym ma on również działanie antynowotworowe. Szacuje się, że w niedalekiej przyszłości co 4 osoba będzie zmagała się z nowotworem. Można uniknąć tej wyniszczającej choroby stosując profilaktycznie różnego rodzaju zioła, w tym również dziurawiec.

Istnieją oczywiście również konkretne przeciwwskazania do tego, aby nie spożywać oleju z dziurawca. Powinny na niego uważać osoby mające bardzo jasną karnację ponieważ w kontakcie z dużym słońcem, może wystąpić u nich fotouczulenie.

Poza tym również nie można łączyć go z niektórymi lekami działającymi antydepresyjnie, ponieważ mogą wówczas występować bóle głowy czy problemy jelitowe. Również przyjmując środki antykoncepcyjne powinno się go unikać, ponieważ można wywołać krwawienie. Także kobiety w ciąży i osoby mające uszkodzenia nerek oraz wątroby, powinny unikać spożywania oleju z dziurawca.

Jak stosować olej z dziurawca?

W jaki sposób powinno się stosować olej z dziurawca? Jeśli chcemy przykładowo uśmierzyć ból w jakichś bolących miejscach, wówczas warto olej po prostu wmasować w ciało. W przypadku oparzeń olej powinien być nieco schłodzony i należy go nakładać przy pomocy gazy lub też ściereczki. Wszystko to następnie przykładać prosto do rany.

Dziurawiec ma również świetne właściwości pielęgnacyjne, dlatego po jego zastosowaniu skóra jest miękka, gładka i delikatna. Przy regularnym stosowaniu można pozbyć się dzięki niemu problemów skórnych, w tym również pryszczy.

Olej z dziurawca dobrze sprawdzi się również dodany do kąpieli. Dzięki niemu mogą zniknąć z powierzchni naszego ciała wysypki oraz różnego rodzaju wykwity. Można go również pić, podobnie jak praktycznie każdy olej. Może on pomóc w uporaniu się z jelitówką, biegunkami itp.

Dobrej jakości olej z dziurawca ma zatem wielokierunkowe działanie i może naprawdę pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Oczywiście dobrze jest go kupować ze sprawdzonych źródeł, gdzie olej będzie naprawdę wysokiej jakości. Można taki produkt znaleźć chociażby pod tym linkiem: https://domiuroda.pl/pl/p/Luksusowy-Olej-z-dziurawca-100-Naturalny-dziurawiec-100-ml/505.

Olej z dziurawca można kupić, ale jeśli mamy nieco czasu i chęci, możliwe jest również przygotowanie go samodzielnie. Oczywiście w tym wypadku trzeba nazbierać dziurawiec w okresie kwitnienia i posłużyć się którymś z przepisów, których na stronach internetowych zdecydowanie nie brakuje. Taki olej może naprawdę pomóc nam pozbyć się niektórych dolegliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here