Jak samodzielnie dopasować doczepiane włosy do naturalnego koloru?

Doczepiane włosy mogą wyglądać naprawdę świetnie. Tak naprawdę mogą one prezentować się niezwykle naturalnie, tak że nie będą odróżniać się od naszych włosów. Oczywiście należy wybierać tylko i wyłącznie naturalne doczepiane włosy, gdyż ich syntetyczne odpowiedniki nie są najwyższej jakości.

Naturalne doczepiane włosy – zalety

Na samym początku należy wybrać odpowiednie dopinki. Tutaj do wybory mamy zarówno naturalne, jak i syntetyczne. Oczywiście zdecydowanie lepiej prezentują się naturalne doczepiane włosy, który po prostu dają naturalny efekt. A o to przecież chodzi. Odpowiednio wykonana technika wraz z naturalnymi doczepami, daje naprawdę imponujący efekt. A co również ważne , doczepić włosy można samodzielnie i to w swoim domu. Przy odrobinie umiejętności cały proces zajmuje tylko kilka minut. Warto jeszcze zwrócić uwagę na zalety włosów naturalnych, gdzie oprócz ich miękkości prezentują się one niezwykle elegancko i nade gustownie. Również ich trwałość jest zdecydowanie większa. Aby utrzymać je w odpowiednim stanie, należy używać kosmetyków, które doskonale nawilżają. Warto też zrezygnować z lakierów do włosów na bazie alkoholu.

Doczepiane włosy – jak dobrać odpowiedni kolor?

Gdy już wybierzesz najlepszą metodę i zdecydujesz się na naturalne pasma, to zapewne staniesz przed dylematem, jaki kolor wybrać. Otóż tutaj możliwości jest bardzo dużo. Dostępne są doczepiane włosy w kolorze od jasnych blondów, przez brązy, aż do kruczoczarnych. Również miłośniczki rudych włosów mogą zdecydować się na doczepy. Warto tutaj pamiętać o jednej z najważniejszych zasad, otóż, kolor doczepianych włosów powinien być jak najbardziej zbliżony do twoich naturalnych włosów. Zatem, jeżeli nie chcesz uzyskać efektu zebry, bądź też nie chcesz, aby ktoś zauważył, że przedłużałaś włosy, to musisz dobrać jak najbardziej zbliżony kolor. Jeżeli nic nie znalazłaś, to warto jeszcze wybrać taki, który jest możliwie najbardziej zbliżony. Mając do wyboru ton jaśniejszy, czy też ton ciemniejszy, to powinnaś zdecydować się na ton jaśniejszy. W ten prosty sposób naturalne doczepiane włosy będą doskonale się prezentować.

Jak dobrać kolor doczepianych włosów, do Twoich farbowanych włosów?

W przypadku, gdy sama farbujesz włosy, to również dobór doczepianych włosów wcale nie musi być trudny. Oferta naturalnych doczepianych włosów jest naprawdę bogata. Jednak w sytuacji, gdy nie możesz uzyskać pożądanego efektu, to powinnaś zdecydować się na zafarbowanie doczepianych włosów. Dzięki temu bardzo łatwo możesz uzyskać idealny efekt. Możesz również zdecydować się na zafarbowanie zarówno włosów doczepianych, jak i swoich. Jednak każde farbowanie, czy rozjaśnianie niszczy delikatną strukturę włosa. Dlatego tak istotne jest używanie odpowiednich kosmetyków nawilżających. Powinny to być zarówno szampony nawilżające, jak i maski, czy też odżywki.

Jak dobrać kolor doczepianych włosów do Twoich naturalnych?

Jeżeli chcesz dobrać idealny kolor doczepianych włosów to oczywiście powinnaś przystawić próbnik to swoich włosów. Jednak tutaj istotne znaczenie mają szczegóły. Otóż porównywać powinnaś nie z górnymi swoimi partiami włosów, ale z końcówkami. Zatem próbników nigdy nie porównujesz z włosami u nasady, ale tylko i wyłącznie z końcówkami. Istotne znaczenie ma tutaj również dobór odpowiedniego światła. W grę wchodzi tylko światło naturalne, czyli słoneczne. Jednak tutaj też musisz pamiętać, że nie możesz dobierać próbnika w mocnym słońcu, gdyż niestety efekt może nie być zachwycający. Również dobieranie włosów pod światło sztuczne nie sprawdza się, niezależnie, czy jest to światło ciepłe, czy zimne.

Naturalne doczepiane włosy zwiększają pewność siebie i budują lepszą samoocenę. Kobiety, które mają kompleksy z powodu cienkich, czy rzadkich włosów, mogą się ich pozbyć. Wystarczy tylko, że zdecydują się na doczepiane włosy. Jest wiele technik. Warto jednak wybrać taką, która najmniej obciąża włosy. Istotne znaczenie ma tutaj wybór włosów najwyższej jakości, czyli po prostu naturalnych, ale koniecznie europejskich oraz dobranie odpowiedniego ich koloru. Nie musi być to trudne ,wystarczy tylko zastosować pewne triki.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here