Nie mylą się ci, którzy twierdzą, że makijaż permanentny jest swego rodzaju tatuażem. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z wszczepianiem barwnika pod skórę, co pozwala osiągnąć efekt trwałego tatuażu lub długotrwałego makijażu. Różnica polega w tym przypadku na głębokości wszczepiania barwnika – w przypadku makijażu permanentnego pigment jest zlokalizowany w płytszych warstwach skóry, przez co utrzymuje się na niej przez kilka lat, nie zaś trwale jak w przypadku tatuażu. Istnieje jednak cienka granica pomiędzy tatuażem a makijażem permanentnym, dlatego decydując się na jego wykonanie, warto upewnić się, że linergistka ma odpowiednie doświadczenie w tym fachu.
Granica została przekroczona – co dalej?
Co w przypadku, gdy cienka granica pomiędzy makijażem permanentnym a tatuażem została przekroczona, a Ty chciałabyś pozbyć się kresek na powiekach czy wypełnienia czerwieni wargowej wybranym kolorem? Czeka Cię wizyta u specjalisty i przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu usuwania makijażu permanentnego. Obecnie najlepiej radzą sobie z tym metody laserowe – nowoczesne urządzenia laserowe, do których należą m.in. lasery pikosekundowe dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, pozwalają na usunięcie niechcianego makijażu permanentnego w całości z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa dla pacjenta.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu – przełom w dziedzinie laseroterapii
Jeszcze do niedawna walka z niechcianym tatuażem czy makijażem permanentnym nie należała do najłatwiejszych. Starsze systemy laserowe, a także pozostałe metody usuwania makijażu permanentnego i tatuażu nie zawsze pozwalały pozbyć się tych mankamentów urody w całości, dodatkowo narażając pacjenta na podrażnienia, poparzenia, ból i długi okres rekonwalescencji. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy na rynku medycznym zaczęły pojawiać się innowacyjne urządzenia, do których możemy zaliczyć właśnie lasery pikosekundowe.
Usuwanie makijażu i tatuażu laserem pikosekundowym
Dostępne w Klinice Miracki w Warszawie lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico stanowią przełomowe osiągnięcie w dziedzinie laseroterapii. Warto zaznaczyć, że zostały stworzone specjalnie z myślą o usuwaniu najtrudniejszych do wywabienia kolorowych tatuaży czy makijażu permanentnego w sposób jak najbardziej skuteczny, bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Z czego wynika tak unikalne działanie laserów pikosekundowych? To przede wszystkim zasługa innowacyjnej technologii najkrótszej wiązki laserowej, która działa bardzo precyzyjnie i głęboko, ale jednocześnie pozostaje ,,delikatna” dla skóry. Ultrakrótki impuls laserowy posiada ograniczony kontakt ze skórą, co skutecznie minimalizuje ryzyko poparzenia skóry, a także nieprzyjemnych dolegliwości bólowych dla pacjenta podczas zabiegu.
Jak przebiega usuwanie makijażu permanentnego lub tatuażu?
Wiązka światła laserowego przy kontakcie z niechcianą strukturą (w tym przypadku barwnikiem makijażu permanentnego lub tatuażu) zamienia się w energię kinetyczną, a powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie prowadzi do rozbicia pigmentu na mikroskopijnej wielkości elementy. Po rozbiciu barwnika nasz organizm jest już w stanie samodzielnie go usunąć przy pomocy naturalnie zachodzących w nich procesów. Procedura zabiegowa odbywa się w sposób szybki i sprawny, a po kilku przeprowadzonych zabiegach pacjent może cieszyć się z jej efektów.
Więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego lub tatuażu przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: