Profesjonalne maski do włosów

Pielęgnacja włosów to wbrew pozorom o wiele więcej niż mycie, czesanie oraz stylizacja. Twoja głowa potrzebuje jednak również innych zabiegów.  W  tym tekście opowiemy ci, jak wybrać maskę do włosów i zadbać o ich kondycję. Zaczynamy!

Czym jest maska do włosów?

Maska do włosów to kosmetyk, który silnie regeneruje, odżywia oraz wzmacnia włosy i sprawia, że wyglądają olśniewająco. Zazwyczaj tego typu produkty kosmetyczne mają gęstą oraz treściwą konsystencję i zawierają cały szereg substancji aktywnych. Co ważne, maski używa się o wiele dłużej niż standardowych balsamów i odżywek. Najczęstszą praktyką jest stosowanie maski przed umyciem włosów. Dzięki temu działanie produktu jest jeszcze bardziej intensywne.

Jak dzielą się maski do włosów?

Poniżej znajdziesz najpopularniejszą klasyfikację masek do włosów. Dotyczy ona również szamponów oraz odżywek. Sprawdzenie przez zakupem, do jakiej grupy należy dany produkt, jest bardzo istotne ze względu na ryzyko przeciążenia włosów.

  •         Maski emolientowane – ich cechą charakterystyczną jest odżywcze działanie oraz utrzymywanie dużego nawilżenia włosów. Co więcej, produkty z tej grupy wygładzają i nabłyszczają Twoją fryzurę. Najczęściej możesz spotkać maski emolientowe pochodzenia naturalnych olejków.
  •         Maski Humektanowe – ich głównym zadaniem jest intensywne nawilżenie, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się u klientek z problemem suchych włosów. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na korzystanie z tego produktu przy dużej wilgotności powietrza, uzyskasz efekt napuszenia włosów.
  •         Maski proteinowe – bardzo dobrze regenerują oraz odbudowują zniszczone struktury włosów. Ich atutem jest również uzupełnienie kreatyny i naprawa łamliwych włosów. Miej na uwadze, że tego typu produktu należy używać bardzo ostrożnie. Nadmiar protein może sprawić, że fryzura stanie się sztywna, co również szybko przerodzi się w problem. Stosuj się zawsze do zaleceń producenta.

Co powinny zawierać maski do włosów?

Profesjonalne maski do włosów powinny zawierać kilka podstawowych składników. Dobrze będzie, jeśli przed zakupem konkretnego produktu sprawdzisz, czy na jego etykiecie widnieją pozycje takie jak:

  •         kreatyna,
  •         lanolina,
  •         panthenol,
  •         aminokwasy,
  •         witaminy,
  •         kwasy tłuszczowe,
  •         biotyna.

Zwróć na to uwagę przy zakupie i miej pewność, że wybrałaś najlepsze rozwiązanie. Nieważne, czy chodzi o maski, czy naturalne szampony do włosów – zawsze stawiaj na sprawdzone i chętnie wybierane przez kobiety produkty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here