lek na włosy

Piękne, lśniące i długie włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiet. Dodają one pewności siebie i stanowią nieodłączny element zmagań w zdobyciu upragnionego wyglądu. Jednak często na skutek warunków środowiska czy to nadmiernego słońca, słonej morskiej wody, noszenia czapek w chłodne zimowe dni, włosy tracą blask. Stają się suche i łamliwe. Wygląd włosów niszczą również liczne zabiegi typu koloryzacje czy stylizacje. Warto wówczas sięgnąć na apteczne półki po skuteczny lek na włosy oraz w miarę możliwości spróbować wyeliminować czynnik, który szkodzi naszym włosom.

Jaki lek na włosy?

Idealnym środkiem wzmacniającym nie tylko włosy, ale również skórę i paznokcie będzie preparat, który w swoim składzie zawiera przede wszystkim witaminy z grupy B. Za zdrowe włosy odpowiadają głównie dwie witaminy są to: witamina B5 czyli kwas pantotenowy oraz witamina B7 biotyna. Ich rola w organizmie polega na przeciwdziałaniu wypadaniu włosów oraz zapobieganie siwieniu. Zalecane dzienne spożycie ich to dla kobiet 400 mikrogram B5 a biotyny 30 mikrogram. W witaminy te są bogate takie produkty jak np wątróbka, jaja, mąka sojowa.

Oczywiście za zdrową kondycję włosów odpowiadają nie tylko witaminy ale również makro i mikroelementy. Magnez, cynk, wapń. Ich dzienne zapotrzebowanie to odpowiednio: magnez 320 mg, cynk 8 mg i wapń 1000 miligramów. Produkty żywnościowe w których odnajdziemy te pierwiastki to przede wszystkim chude mięsa, pieczywo pełnoziarniste, świeże owoce i warzywa oraz produkty mleczne, orzechy.

Istnieją również sytuacje, w których zapotrzebowanie wzrasta. Są to np: ciąża, okres choroby rekonwalescencji czy też u osób aktywnie ćwiczących stosujących różnorodne diety. Wówczas należy adekwatnie zwiększać ilość przyjmowanych wyżej wymienionych składników.

Suplementy

Bardzo ważne jest suplementowanie tych składników głównie przy dietach w nie ubogich. Suplementy i leki należy dobierać bardzo rozważnie. Najlepiej po konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Na rynku jest bardzo szeroka oferta preparatów na włosy. I w tym przypadku także dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza czy już samego farmaceuty, który powinien wskazać najbardziej skuteczny lek. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że czasami łamliwość włosów, paznokci i sucha skóra mogą świadczyć o przewlekłym procesie chorobowym np. kłopotów z hormonami tarczycy.

Dlatego tak ważny jest kontakt z lekarzem i upewnienie się w czym tkwi problem. Jeśli gruczoł tarczowy nie pracuje tak jak powinien to leki witaminowe niestety nie będą skuteczne a pozytywne rozwiązanie może zapewnić tylko i wyłącznie uregulowanie rozchwianych hormonów tarczycy. Lek na włosy, skórę i paznokcie, który ma zadanie poprawić ich kondycję, wygląd należy przyjmować regularnie, według wskazań. Tylko długotrwałe stosowanie tych preparatów pozwoli cieszyć się pięknymi, mocnymi włosami paznokciami, pozbawioną wyprysków i aksamitną w dotyku skórą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułBrak witaminy B

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here