Na co zwrócić uwagę, udając się do gabinetu kosmetycznego?

Czasem zastanawiamy się, kto obecnie maluje paznokcie zwykłym lakierem, ponieważ w dobie lakierów hybrydowych, ta druga metoda jest o wiele wygodniejsza. Albo tak nam się zdaje, bo obie mają swoje plusy i minusy. 

Zalety tradycyjnego malowania paznokci 

Kto w obecnych czasach maluje paznokcie lakierem tradycyjnym i czeka aż wyschnie? Przede wszystkim nasze mamy i babcie, ale nie tylko. Coraz więcej kobiet, które wcześniej były przyzwyczajone do szybko utwardzającego się pod lampą lakieru hybrydowego wraca do tradycyjnego lakieru, ponieważ jest on mniej inwazyjny płytki paznokciowej, częściej można zmieniać jego kolory (wystarczy przetrzeć zmywaczem do paznokci). Dzięki temu, że podczas malowania paznokci tradycyjnym lakierem nie trzeba ich matowić pilnikiem, znajdują się one w lepszej kondycji. Oczywiście można je wspomóc wszelkiego rodzaju odżywkami, np. tymi marki OPI, jednak i tak będą one miały lepsze warunki do odbudowy niż pod warstwą hybrydy lub żelu. Przez to, że zwykły lakier zmieniany jest częściej, nie mamy tutaj także do czynienia z nieestetycznymi odrostami. Manicure tradycyjny można także wykonać wszędzie, bez konieczności posiadania lampy ledowej lum UV, a każde potknięcie można zmyć produktem z dodatkiem acetonu. 

Plusy hybrydowego manicure

Manicure hybrydowy kilka lat temu był niesamowitym odkryciem, nie był on inwazyjny, jak tradycyjny żel budujący, jednak bardziej trwały niż lakiery do paznokci. Główną zaletą lakierów hybrydowych jest ich szybkie schnięcie pod dobrze dobraną pod nie lampą, nie musimy się martwić o to, że nasz manicure ulegnie zniszczeniu, gdy tylko się czegoś dotkniemy. Lakier hybrydowy nie odpryskuje także tak szybko jak ten tradycyjny, a obecnie mnogość kolorów lakierów hybrydowych jest znacznie większa niż ich poprzedników. Hybrydy są także znacznie bardziej przyjazne zdobieniom, ponieważ szybciej wysychają, by móc wykonać na nich artystyczne wzory. Lakiery hybrydowe można nakładać na specjalne bazy lub na wzmacniający płytkę paznokciową żel. Bardzo często malowanie hybrydami łączone jest z przedłużaniem paznokci żelami. Dzięki temu możemy cieszyć się z długich, wzmocnionych paznokci i pięknych, hybrydowych kolorów. 

Lakier tradycyjny kontra hybryda 

Co zatem wybrać? Jest to kwestia gustu, ale także kondycji paznokcia. Bardzo często manicure hybrydowy jest niepoprawnie ściągany, praktycznie zdzierany razem z płytką, stąd też staje się ona coraz bardziej osłabiona. Jeśli jednak nie piłujemy za bardzo naszych paznokci i prawidłowo usuwamy lakier hybrydowy, może być to tak samo nieinwazyjna metoda, jak malowanie paznokci lakierami tradycyjnymi. Ta druga opcja jednak nie wymaga od nas posiadania żadnego sprzętu elektronicznego, czyli lampy do utwardzania. Obie te metody jednak zajmują tyle samo czasu, choć hybryda wysycha szybciej, to wymaga przygotowania płytki, nałożenia bazy, dwóch warstw koloru, a potem topu. Lakier tradycyjny zaś oznacza, że nie możemy wykonać żadnej czynności, dopóki nie wyschnie on na naszej płytce.

[Głosów:10    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here