filtry do wody w Twoim domu

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że o zdrowie należy zadbać w pierwszej kolejności w domu. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na wodę. Ta, którą dysponujemy, nie zawsze jest najwyższej jakości. Co prawda stan wody w kranach jest na bieżąco kontrolowany i jest ona pozbawiona składników, które byłyby niebezpieczne dla życia i zdrowia, nie oznacza to jednak, że jest to woda wyróżniająca się optymalnym składem. Stąd tak istotne jest dodatkowe filtrowanie wody, szczególnie tej, przeznaczonej do celów spożywczych.

Prosty sposób na lepszą wodę

Dzięki nowoczesnym, prostym i zarazem skutecznym technikom filtracyjnym, otrzymanie wody wyróżniającej się bardzo dobrą jakością, jest dziś łatwo osiągalne. 

Wystarczy, że znajdzie się w niej dzbanek filtrujący, wyposażony w dobrej jakości, efektywne filtry. Dzbanki filtrujące są dziś najpowszechniej używanym produktem, dzięki któremu można szybko i co najważniejsze – skutecznie – oczyścić wodę, z której korzystamy w naszych domach.

Dzbanki są w coraz powszechniejszym użyciu, a co za tym idzie – stają się też tańsze i dostępne na każdą kieszeń. 

Przy dokonywaniu wyboru dzbanka filtrującego, warto mieć na uwadze to, aby był to produkt pochodzący z pewnego źródła. Nabywamy wówczas dzbanek, który będzie działał  efektywnie. Do popularnych modeli można też z łatwością dobrać filtry do dzbanków.

W sklepach internetowych, takich np. jak Aquamelior.pl, można nabyć najlepsze dzbanki filtrujące, filtry (wkłady) zamienne oraz funkcjonalne zestawy: dzbanek i filtr (filtry). Sklep proponuje asortyment najlepszych marek, w tym: Dafi, Brita, Filter Logic, Laica, Aquaphor i Zelmer w konkurencyjnych cenach. 

Profesjonalne filtrowanie 

Filtry dostępne w ofercie Aquamelior.pl są kompatybilne z różnymi typami dzbanków. Posiadają też atesty, zarówno polskie, jak i unijne. Filtry są efektywne – starczają (w zależności od użycia) na 150 l wody, czyli na ok. 30 dni. 

Produkowane są z materiałów wolnych od BPA. Wkłady do dzbanków filtrujących oczyszczają wodę na różnych poziomach. 

Pierwszy oczyszcza wodę z ewentualnych zanieczyszczeń mechanicznych, takich np. jak drobinki piasku, pyłu, czy rdzy, które mogą dostać się do niej w wyniku awarii sieci wodociągowej. 

W następnym etapie filtr niweluje osady (tzw. kamień, zazwyczaj wapniowy), dzięki czemu woda staje się bardziej miękka, co ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na efektywność pracy urządzeń mających kontakt z wodą (np.czajniki). Filtry eliminują również metale ciężkie i niebezpieczne substancje, np. pestycydy czy herbicydy.

Wreszcie ostatnim (zazwyczaj) etapem jest odfiltrowanie związków organicznych i chloru, który niekorzystnie wpływa na zapach i smak wody.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne filtry, które nie tylko eliminują potencjalne zagrożenia, ale również normalizują poziom Ph wody i wzbogacają ją o cenne pierwiastki, np. magnez.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here