Jak używać wcierki do włosów? Praktyczne porady w pielęgnacji włosów

0
507

Wcierki to jedna z grup kosmetyków dedykowanych do stosowania na skórę głowy i włosy. Stosowanie wcierek ma bardzo długą historię. Nasze babcie stosowały samodzielnie przygotowane napary ziołowe w formie naturalnych kosmetyków. W ten sposób poprawiały kondycję włosów, dodawały im objętości oraz zmagały się z takimi problemami jak nadmierna produkcja łoju, łupież czy ich wypadanie. Zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia w temat wcierek do włosów: przedstawiamy najważniejsze zasady ich stosowania oraz podpowiadamy dlaczego warto włączyć te produkty do swojej kosmetyczki. 

Wcierka do włosów – dla kogo i dlaczego? 

Wcierki służą bezpośrednio pielęgnacji skóry głowy i włosów. Niektórzy sięgają po nie z uwagi na konkretne problemy, z jakimi pragną się uporać. Regularne stosowanie wcierek może znacząco pomóc w walce z nimi, stając się stałym elementem Twojej kuracji. Wcierki mają zazwyczaj formę płynną, która ułatwia ich rozprowadzanie i aplikację. W składzie znajdują się rozmaite dobroczynne substancje i ekstrakty, które zostaną szybko zaabsorbowane przez powierzchnię skóry i włosów.

Główną (lecz nie jedyną) przyczyną stosowania wcierek jest chęć powstrzymania procesu łysienia lub przerzedzenia włosów. Mogą pobudzić porost nowych cebulek włosowych oraz wzmocnić te, które już istnieją. W walce z łysieniem najczęściej wybór pada na mieszanki ziołowe, w których znajdują się naturalne ekstrakty oraz wspomagające ich działanie substancje aktywne.

Najważniejszy zasady używania wcierek do włosów

Używanie wcierek jest dość proste i w przypadku niemal wszystkich preparatów wygląda identycznie. Zacznijmy od tego, że wcierki nakłada się na włosy i skórę głowy dokładnie oczyszczone i wymyte. Nie należy stosować wcierki przed myciem głowy, gdyż w ten sposób usuniesz dopiero co zaaplikowany kosmetyk. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków w następującej kolejności: szampon – odżywka do włosów (lub maska) – wcierka. 

Przed nałożeniem wcierki warto włosy delikatnie osuszyć. Wystarczy przetrzeć je ręcznikiem, usuwając nadmiar wilgoci. Nie zaleca się nakładania wcierki na włosy zupełnie mokre, gdyż mogłaby spłynąć wraz ze ściekającą z nich wodą. Wcierkę należy rozprowadzić na powierzchni skóry głowy oraz na włosach, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc najbardziej potrzebujących. W trakcie aplikacji należy posługiwać się pipetą lub końcówką spryskującą. Produkty wyposażone w takie aplikatory znajdziesz w ofercie internetowej drogerii Ekobieca: https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Wcierki-do-wlosow-2396.html.

Po rozprowadzeniu wcierkę należy wmasować, wykonując delikatne okrężne ruchy. Warto uciskać na skórę głowy opuszkami palców, co dodatkowo pobudza tkanki do absorpcji dobroczynnych substancji. Po zakończeniu masażu możesz dodatkowo rozczesać włosy lub owinąć je ręcznikiem na kilkanaście minut. W ten sposób zoptymalizujesz wchłanianie kosmetyku. 

Ostatnią sprawą jest kwestia – jak długo należy stosować wcierkę? W zasadzie nie ma na tak postawione pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zaleca się zazwyczaj, by stosować wcierkę do momentu, w którym wyeliminowane zostaną trapiące Cię dolegliwości. Często jednak – jak choćby w przypadku włosów nadmiernie wypadających – procesu tego nie da się zupełnie powstrzymać, a jedynie ograniczyć. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest regularne i systematyczne stosowanie wcierki, będące swoistym “treningiem” skóry głowy i włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here