Jakie odpowiedniki perfum w pracy biurowej?

Choć każdy z rodzajów pracy rządzić się będzie swoimi prawami i standardami, to jednak praca biurowa jest chyba najbardziej charakterystyczna. Przygotowując się do należytego pełnienia obowiązków należy zadbać nie tylko o maksymalnie schludny wygląd, ale również i o odpowiednie dodatki. Dlatego też warto wiedzieć na jakie odpowiedniki perfum warto postawić.

Zapach prawdę ci powie

Możliwość spryskania się odpowiednio delikatnym, subtelnym i niezbyt nachalnym zapachem sprawi, że oto w prosty sposób zadbamy o staranne uzupełnienie naszego schludnego wyglądu w pracy. I choć zapach może być z pozoru bardzo niewielkim dodatkiem do całości naszej prezencji, to jednak jest bardzo pożądany. Odpowiedniki perfum dostępne dziś na rynku perfumeryjnym pozwalają na szeroki wybór ciekawych i stonowanych zapachów właśnie. Jak jednak zaleźć ten właściwy?

Dopasowany do potrzeb i osobowości

Zapach dedykowany do pracy w biurze nie może być zbyt intensywny – głównie dlatego, by nie zwracał na siebie zbyt wielkiej uwagi współpracowników. Możliwość roztaczania delikatnych nut zapachowych o dość niskim stężeniu to podstawa wyboru zapachowego do przestrzeni biurowych. Warto więc celować w takie odpowiedniki perfum, które będą raczej delikatne i subtelne. W żadnym wypadku zaś – mocno ingerujące w przestrzeń wokół okolic naszego narządu węchu.

Zapach adekwatny do zajmowanego stanowiska

Wiadomo też, że innego rodzaju zapach towarzyszyć będzie osobom na dość niskim szczeblu zawodowym, innym zapachem spryskają się zaś osoby na wysokich szczeblach kariery. Dlatego też wybierając odpowiedniki perfum dla kadry kierowniczej warto postawić przede wszystkim na wytrawne nuty zapachowe, zdecydowanie odrzucając te bardzo słodkie i często także – uznawane za infantylne. Odpowiednio dobrany zapach ma budować i podkreślać siłę osobowości.

I jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia – właściwy sposób aplikacji perfum. Pamiętajmy o żelaznej zasadzie: perfumy powinno się spryskać niewielką ilością tylko na kark, szyję oraz zgięcia łokci. Każdy inny sposób ich aplikacji będzie tym absolutnie niewłaściwym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here