Zawody przyszłości: asystentka stomatologiczna

Większość młodych Polaków zupełnie nie wie, jaki zawód wybrać, aby za kilka lat móc realizować swoją karierę, generować spore dochody i czerpać przyjemność z wykonywanej pracy. Nic dziwnego, decyzję o profilu nauczania po raz pierwszy podejmuje się w wieku 14 lat, później ten sam problem pojawia się zaraz po maturze. Na szczęście dla wszystkich niezdecydowanych osób powstają rankingi zawodów oraz na bieżąco aktualizowane zawody przyszłości, które z całą pewnością zapewnią stabilne zatrudnienie. Jednym ze stanowisk, na które wykazywane jest ogromne zapotrzebowanie, jest praca asystentki stomatologicznej. Sprawdź, jakie zadania wykonuje tego rodzaju specjalista i ile może zarobić. 

Jak zostać asystentką stomatologiczną?

Chociaż asystentka stomatologiczna wchodzi w skład obowiązkowego zespołu całego gabinetu stomatologicznego i bez niej tak naprawdę nie odbywa się żaden zabieg, to dobrą informacją jest to, iż chętni na takie stanowisko pracy nie muszą podejmować wieloletniego kształcenia. Dzięki temu decyzja o przygotowaniu do takiego zawodu może być nie tylko podjęta szybko, ale również w błyskawicznym tempie zrealizowana. 

Jeśli chcesz podjąć pracę w gabinecie dentystycznym, wpisz hasło typu „asystentka stomatologiczna szkoła policealna”. Sprawdzisz, jak niewiele trzeba, aby wdrożyć się w ten zawód. To zresztą doskonały wstęp do dalszej nauki, aby zostać na przykład pełnoprawnym dentystą z niezbędnymi kwalifikacjami. 

Wystarczy, że podejmiesz naukę w szkole policealnej, a odpowiednią wiedzę i umiejętności do wykonywania profesji na stanowisku asystentki stomatologicznej zdobędziesz w ciągu jednego roku. Nauka podzielona jest na dwa semestry, a zajęcia można odbywać w trybie dziennym, wieczorowym albo weekendowym. Dzięki temu udaje się jednocześnie pogodzić chodzenie do szkoły z podjętą już pracą. 

Zakres kształcenia na stanowisko asystentki stomatologicznej 

Musisz wiedzieć, że praca w gabinecie dentystycznym wymaga ogromnej odpowiedzialności, zachowania należytego bezpieczeństwa, szerokiej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu stomatologii. W szkole policealnej program nauczania został opracowany i jest realizowany tak, aby chętnych przygotować do pracy przy zachowaniu najwyższych standardów dziedziny stomatologii. 

Na kursie chętni dowiedzą się, jak przygotować gabinet oraz stanowisko pracy dentysty, jak zadbać o higienę i dezynfekcję miejsca pracy, jak asystować podczas realizacji zabiegów czy jak przechowywać wszelkie narzędzia i leki. Kursant pozna również budowę jamy ustnej, charakterystykę zębów, nauczy się specjalistycznego nazewnictwa. Zdobędzie należytą wiedzę oraz umiejętności praktyczne, aby wspierać stomatologa w jego pracy. 

Ile zarabia asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna to zawód, który może być pierwszym krokiem do rozwoju kariery w zakresie stomatologii. Osoby pracujące na takim stanowisku zarabiają w skali miesiąca średnio 3 500 złotych brutto. Wynagrodzenie może różnić się w zależności od miasta, w którym pracuje albo od rodzaju placówki stomatologicznej. Na nieco wyższe wynagrodzenie można liczyć w gabinetach prywatnych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here