Wczesne objawy ciąży przed miesiączką

Ciąża to niezwykle emocjonujący okres w życiu każdej kobiety. Szczególnie gdy spodziewa się ona pierwszego dziecka, pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Już na etapie starań o potomstwo głowę przyszłej mamy zaprzątają obawy o to, czy tym razem się uda oraz jakie objawy mogą zwiastować ciążę. To czas, gdy kobieta bacznie przygląda się symptomom, płynącym z organizmu i pilnie śledzi swój cykl miesiączkowy. Wszystko po to, by nie przeoczyć tego magicznego momentu, w którym poczuje, że nosi pod sercem upragnione maleństwo. Także wtedy, gdy ciąża jest nieplanowana, warto znać reakcje swojego organizmu na bardzo wczesną ciążę. Można wówczas w porę zareagować i zacząć bardziej o siebie dbać oraz wprowadzić suplementację kwasem foliowym, co jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju płodu. Wiele pań zastanawia się nad tym, czy można dostrzec wczesne objawy ciąży przed miesiączką.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką

Wczesne objawy ciąży przed miesiączkąNie da się ukryć, że to właśnie zatrzymanie miesiączki jest najbardziej czytelnym sygnałem, wysyłanym przez organizm, wobec którego żadna z przyszłych mam nie przejdzie obojętnie. Czy istnieją jednak symptomy, które można w znaczący sposób odczytać tuż przed terminem wystąpienia miesiączki? Niektóre kobiety mogą odczuwać subtelne, wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Przede wszystkim będą to objawy, występujące w okolicy owulacji oraz dające do zrozumienia, iż doszło do zapłodnienia, a następnie zagnieżdżenia się zarodka. Mogą to być pobolewania w okolicach podbrzusza, czy też, jak je określa wiele przyszłych mam, kłucia.

Jednym z najwcześniejszych symptomów ciąży jest obrzmienie i ból piersi. Szczególnie u kobiet, które dotąd nie odnotowywały takich objawów przed miesiączką. Również wszelkie odstępstwa od normy mogą świadczyć, że organizm właśnie podjął ciężką pracę utrzymania nowego życia. Jeżeli zatem czujesz się inaczej, niż zwykle, odczuwasz delikatne kłucia w okolicach podbrzusza, masz tkliwe piersi to możesz przypuszczać, że wkrótce zostaniesz mamą.

Należy pamiętać, że te wczesne objawy ciąży przed miesiączką są bardzo subtelne i ledwo odczuwalne. To swego rodzaju preludium do całej gamy intensywnych symptomów, które czekają przyszłą mamę w ciągu kolejnych tygodni. Warto również wiedzieć, że już przed terminem planowanej miesiączki, można udać się na badanie Beta-HCG. Jest to badanie z krwi, a jego wynik można uzyskać zazwyczaj tego samego dnia. Wynik mówi o tym, czy ciąża jest obecna oraz wskazuje, w którym tygodniu rozwoju znajduje się zarodek. W odróżnieniu od popularnych testów ciążowych z moczu, badanie to daje pewny wynik. Warto powtórzyć je po 48 godzinach, aby sprawdzić, czy wartość przyrasta prawidłowo.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką da się zauważyć, jeśli kobieta wsłuchuje się w swój organizm. Jedynym potwierdzeniem na obecność ciąży jest jednak test, najlepiej z krwi, a następnie uwidocznienie zarodka z bijącym sercem w obrazie USG.

Początek ciąży

Początek ciążyPoczątek każdej ciąży to dla przyszłej mamy wyjątkowy czas. Należy wtedy dbać o siebie ze zdwojoną siłą. Wręcz wskazany jest tzw. relaksacyjny tryb życia. Kobieta powinna unikać jakichkolwiek wstrząsów. Nie zaleca się intensywnego uprawiania rożnych sportów takich jak jazda na rowerze czy jazda konno. Wskazana jest nawet zmiana obuwia na płaskie i wygodne, tak aby organizm nie był narażony na jakiekolwiek wstrząsy które mogą zagrozić zarodkowi.

Początki ciąży to również ryzyko poronienia samoistnego. Zdarzają się one głównie w pierwszym trymestrze i spowodowane są wadami rozwojowymi zarodka. Jeśli uda się przebrnąć ten okres bez większych komplikacji to można uznać, że ryzyko poronienia znacznie spadło. Nadal jednak przyszła mama powinna o siebie maksymalnie dbać i możliwie często odwiedzać ginekologa, tak aby mieć pewność, że ciąża przebiega prawidłowo i nie ma żadnego zagrożenia.

Ciąża – II Trymestr

Jeśli przebrniemy wspomniany wyżej pierwszy trymestr ciąży nadchodzi czas na drugi trymestr. To właśnie w nim na skórze dziecka pojawiają się komórki czuciowe. Formują się także narządy płciowe i można sprawdzić płeć dziecka. Powoli pojawiają się także włosy na ciele i zaczynają twardnieć kości. Również mięśnie stają się coraz mocniejsze. Rozwija się także układ nerwowy oraz mózg. Kształtują się komórki zmysłowe dzięki którym dziecko w przyszłości będzie odczuwało smak i powonienie. Pojawiają się także zalążki zębów. w 23 tygodniu ciąży ciało nabiera już właściwych proporcji, rozwijają się wszystkie układy. Pod koniec drugiego trymestru dziecko zaczyna już otwierać i zamykać powieki i reagować na natężenie światła. Za chwilę rozpocznie się trzeci trymestr.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here