Protetyka stomatologiczna

0
770

Stomatologia jest w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych gałęzi medycyny. Zajmuje się zarówno funkcjonowaniem jak i leczeniem zębów oraz innych obszarów takich jak: przyzębie, błona śluzowa, język, tkanki jamy ustnej czy staw skroniowo – żuchwowy.

Wśród specjalności stomatologii możemy wyróżnić: chirurgię twarzowo – szczękową, chirurgię stomatologiczną, ortodoncję, periodontologię, stomatologię dziecięcą, stomatologię zachowawczą z entodoncją, stomatologię protetyczną, epidemiologię, zdrowie publiczne.

Jedną z najważniejszych specjalności jest protetyka stomatologiczna. Niektórzy z nas zastanawiają się nad tym co to jest protetyka stomatologiczna. Najprościej można powiedzieć, że jest to odbudowa stanu zgryzu po utracie pierwotnych zębów naturalnych lub po ich ciężkich uszkodzeniu. W ramach tej specjalności znajdują się również uzupełnienia protetyczne. Odbywa się to za pomocą protez. Uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to protezy stałe czyli takie, których nie można usunąć z ust. Drugi rodzaj to protezy ruchome charakteryzujące się tym, że można je w dowolnym momencie, samodzielnie wyjąć z ust, na przykład na noc lub w celu umycia.

Wśród protez ruchomych możemy wyróżnić protezy akrylowe, protezy nylonowe, protezy acetalowe, protezy szkieletowe. Wśród protez stałych możemy odnaleźć korony i mosty, wykonane z różnego rodzaju materiałów.

W dzisiejszych czasach dział stomatologii zajmujący się protetyką staje się coraz bardziej popularny. Dbanie o swój wygląd ma ogromne znaczenie. Zapewnia nam większe powodzenie w życiu prywatnym. W życiu zawodowym pozwala nam osiągnąć lepszą pozycję w biznesie.

Na nasz wygląd znacząco wpływa stan zębów. Śnieżnobiały uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów urody. Nie każdy z nas posiada naturalnie proste i śnieżnobiałe zęby. Bardzo często pomoc stomatologa jest w tym obszarze niezbędna. Lekarz stomatolog jest w stanie wyeliminować wszelkie mankamenty wyglądu zębów.

Stomatolog wykorzystuje implantologię, protetykę i stomatologię aby osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny. Aby osiągnąć wymarzony efekt należy przede wszystkim zgłosić się na wstępną konsultację do lekarza stomatologa. Podczas tej wizyty lekarz oceni w jakim stanie jest uzębienie. Przygotuje również wstępny plan leczenia. Ponadto przedstawi kosztorys leczenia. Protetyka stomatologiczna jest dość drogą dziedziną stomatologii, przede wszystkim z racji wykorzystywanych do leczenia materiałów.

Udział w wysokich kosztach ma również praca stomatologa protetyka. Aby uzyskać fachową pomoc w dziedzinie protetyki stomatologicznej należy zgłosić się do jednej ze znanych klinik. Prym w tej dziedzinie wiedzie emdent.pl. Klinika ta zajmuje się szeroką dziedziną stomatologii. Oprócz protetyki stomatologicznej oferuje pomoc w zakresie stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. To miejsce, w którym lekarze kompleksowo zajmują się uzębieniem każdego nowego pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here