Niewidoczny aparat na zęby

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie. To, jakie zrobimy pierwsze wrażenie, ma wpływ na naszą przyszłość, jak choćby poznanie nowych znajomych, czy zdobycie nowej pracy. Nic więc dziwnego, że w społeczeństwie wzrasta świadomość na temat zdrowych i pięknych zębów. Chcemy mieć uśmiech, który odsłania białe i równe zęby. Jeśli nie możemy pochwalić się prostym uzębieniem, z pomocą przyjdą aparaty ortodontyczne.

Jest to sprzęt służący leczeniu wad zgryzu oraz zaburzeń w ustawieniu zębów w łukach zębowych. Na rynku dostępnych wiele rodzajów aparatów. Najczęściej stosowane są te wykonane z metalu. Są one najtańsze, ale też najbardziej niewygodne i bardzo widoczne. Hipoalergiczną ich wersją są aparaty tytanowe. Kolejnym rodzajem są aparaty ceramiczne, kryształowe, porcelanowe itp. Mniej rzucają się w oczy, ale nadal są widoczne i zdecydowanie droższe.

Obecnie, coraz większą popularnością wśród pacjentów cieszą się aparaty na zęby niewidoczne. Są to tzw. aparaty lingwalne (językowe). Podstawową różnicą jest to, w jaki sposób mocuje się je do uzębienia. Zamki oraz inne elementy zaczepiane są od wewnętrznej (językowej) strony powierzchni zębów, a przez to pozostają całkowicie niewidoczne dla oczu osób postronnych.

Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonuje się niewidoczny aparat ortodontyczny. Głównym budulcem jest tutaj złoto z dodatkiem irydu.

Aparaty tego typu mają wiele zalet, z czego najważniejszą jest, oczywiście, jego całkowita niewidoczność. Wiele osób noszących aparat ortodontyczny wstydzi się go. Noszenie tzw. klamerek, jak obraźliwie nazywany jest tego typu sprzęt, powoduje kompleksy zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Ten problem staje się całkowicie rozwiązany w przypadku opisywanego sprzętu. Warto podkreślić również, iż powyższym aparatem możemy leczyć nawet naprawdę poważne wady zgryzu. Kolejną, niesamowicie ważną zaletą jest fakt, iż leczenie niewidocznymi aparatami ortodontyczni wiążę się z dużo lżejszymi dolegliwościami bólowymi u pacjentów. Spowodowane jest to tym, że gabaryty zamków są o wiele mniejsze, niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Urządzenie działa więc lepiej, przy jednoczesnej mniejszej sile naprężenia, co powoduje dużo mniejszy ból, ustępujący już po kilku dniach.

Należałoby zastanowić się, czy taki aparat dostępny jest dla każdego? Generalnie tak, jedynym warunkiem jest brak aktywnych chorób przyzębia u pacjenta. Przed podjęciem decyzji o aparacie, należy więc całkowicie wyleczyć z próchnicy swoje zęby. Odstraszać może też trochę cena, która jest wyższa, niż w przypadku tradycyjnego sprzętu. Warto jednak zastanowić się, czy komfort leczenia nie jest jej warty.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gabinetów oferujących w swoich usługach wykonanie na miarę i założenie niewidocznego aparatu ortodontycznego. Jednym z nich jest https://www.neodentica.pl/invisalign-aparat-ortodontyczny-na-zeby/. Podobne gabinety znajdują się w wielu większych polskich miastach. Jeśli dla kogoś ważny jest zdrowy, estetycznie wyglądający uśmiech, warto umówić się na wizytę i zapytać o szczegóły specjalistę.

Sprawdź też blog https://aranzujwnetrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here