Włosy to tajna broń kobieca

Zdrowe, gęste i lśniące włosy są marzeniem każdej z kobiet. To niezaprzeczalnie atrybut kobiecości i uzupełnienie wyglądu, równie ważne co makijaż czy sukienka. Można je kręcić, prostować, upinać i farbować. Ciężko dogodzić płci pięknej i te, które mają z natury kręcone włosy, chciałyby mieć proste i odwrotnie. Punktem wspólnym każdego zabiegu stylizacyjnego powinna być odpowiednia pielęgnacja.

ABC prostowania

Tak jak każda kobieta ma szafie przynajmniej jedną parę jeansów, tak też jest z prostownicą. To bardzo przydatne urządzenie, stosowane przez niektóre osoby nawet codziennie. Szczególnie sprawdza się, kiedy nasze włosy po przebudzeniu nie chcą współpracować i niesforne kosmyki sterczą w różne strony. Prostowanie włosów jest popularnym zabiegiem stylizacyjnym, pod wpływem wysokiej temperatury. I tu pojawia się pytanie, jak prawidłowo prostować włosy? Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka rad, dzięki którym osiągniesz idealny efekt.

 1. Oczyszczenie włosów

  Przed przystąpieniem do prostowania, jak i innych zabiegów stylizacyjnych, należy dokładnie umyć włosy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. Ma to duży wpływ na efekty dalszych działań. Po oczyszczeniu warto nałożyć nawilżającą odżywkę, pamiętając, aby dokładnie ją spłukać.

 2. Suszenie

  Etap suszenia jest konieczny, chyba że prostownica, którą posiadamy, ma opcję stylizowania wilgotnych włosów. Technika suszenia wbrew pozorom jest bardzo ważnym zagadnieniem. Włosy powinniśmy suszyć, kierując strumień powietrza z suszarki od góry do dołu albo jeśli nam wygodniej, suszyć z głową w dół, od nasady ku końcom. Warto wyciągnąć pasma włosów na szczotce, co doda im lekkości i wygładzi.

 3. Kosmetyki termoochronne

  Każdy termo stylizacyjny zabieg może obciążyć i zniszczyć nasze włosy, jeśli nie zostaną one dobrze zabezpieczone. Dostępnych jest na rynku wiele kosmetyków ochronnych w postaci: sprayów, serów czy pianek. Oprócz ochrony struktury włosów, przed działaniem temperatury, ułatwią także samą stylizację. Co ważne, zanim zaczniemy prostowanie, trzeba poczekać, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie i włosy będą suche. Dla ułatwienia termo ochronę można nałożyć już w czasie suszenia.

 4. Ustawienie odpowiedniej temperatury

  Dobre prostownice do włosów to takie, które szybko się nagrzewają, mają dużą moc i regulowaną temperaturę, Grube i gęste włosy będą wymagały większych zakresów temperatur niż cienkie. W tym przypadku nie sprawdzi się zasada im więcej, tym lepiej. Jeśli nie wiemy, jaka będzie najlepsza dla naszego rodzaju włosów, przeprowadźmy prosty test. Weźmy pasmo włosów i przeciągnijmy je tylko jeden raz prostownicą, Jeśli po tej czynności będzie proste, to temperatura jest idealna, jeśli nie, trzeba zwiększyć temperaturę, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

 5. Podział włosów na partie

  Po dokładnym uczesaniu włosów podzielmy je na partie za pomocą spinek, klipsów, wsuwek lub gumek. Każdą sekcję prostujmy oddzielnie, trzymając włosy od dołu lub używając szczotki, aby nacisk prostownicy był optymalny. Jeśli mamy trochę więcej czasu, po wyprostowaniu potraktujmy włosy zimnym powietrzem z suszarki, co domknie łuski włosa i wydłuży efekt.

 6. Idealne prostowanie

  Każde pasmo prostujmy tylko raz i bardzo powoli, bez nerwowych ruchów. Tylko takie postępowanie zapewni idealnie wygładzone włosy. Kilkukrotne przeciąganie w tym samym miejscu, uszkodzić może włosy, a efekt będzie znacznie krótszy, bo temperatura nie dotrze do środka.

 7. Utrwalenie

  Tutaj mamy już dowolność, użyjmy po prostu ulubionego produktu. Najlepiej sprawdzi się lakier do włosów. Wystarczy kilka psiknięć, a fryzura zostanie perfekcyjnie utrwalona.

Jakość to podstawa

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji włosów są indywidualnie dobrane kosmetyki. Hurtownia fryzjerska https://fryzjersklep.pl/ z myślą o pięknie i zdrowiu naszych włosów, ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, dzięki którym możemy w zaciszu własnej łazienki osiągnąć efekty jak w salonie fryzjerskim. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby szybko wybrać coś dla siebie lub zrobić komuś prezent. Warto już dziś uzupełnić swoje zapasy, zwłaszcza że bestsellerowe marki kupić możemy w naprawdę atrakcyjnych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here