uraz kręgosłupa

Ból kręgosłupa bez względu na przyczynę jego pojawienia się zawsze jest uciążliwy i nie pozwala na komfortowe funkcjonowanie. Większość Polaków potwierdza, że to właśnie ból kręgosłupa jest jednym z tych najgorszych i to nawet wtedy, gdy nie jest bardzo nasilony. Okazuje się, że nawet ten niewielki ogranicza sprawność ruchową, a bez niej nie wyobrażamy sobie przecież codziennej aktywności.

Co robić, kiedy boli kręgosłup? Jak sobie radzić z tym problemem? Nie zwlekaj dłużej, tylko udaj się do specjalisty. Ortopeda jest tym lekarzem, który będzie w stanie ci pomóc. Priorytetem jest przecież odpowiednia diagnostyka, by móc w ogóle wdrożyć odpowiednie leczenie. Sami specjaliści powierzają, że najczęściej diagnozowana jest dyskopatia, która pojawia się na skutek zwyrodnień krążków międzykręgowych. Bóle diagnozowane są również w wyniku skoliozy i innych wad postawy. Kręgosłup może nas boleć wraz z procesem starzenia się organizmu albo kiedy przydarzy nam się uraz kręgosłupa. Bez względu na przyczynę, z bólem zawsze należy walczyć. Bagatelizowanie problemu sprawi jedynie, że ten pojawi się znowu i to w większym nasileniu.

Pamiętajmy, że ból kręgosłupa musi być leczony przez specjalistę i to poprzez zastosowanie indywidualnej terapii. Wiele zależy od jego odcinka, nasilenia bólu oraz możliwych powikłań.

Jak leczyć ból kręgosłupa?

Doraźnie ortopeda zaleci na pewno środki przeciwbólowe i przeciwzapalne w postaci tabletek bądź maści do użytku miejscowego, by szybko złagodzić najgorsze dolegliwości. Takie znaleźć można również w aptece bez recepty, natomiast nadają się przeważnie do niwelowania bólu o łagodnym, ewentualnie średnim nasileniu.

Najlepsze efekty daje niewątpliwie dobrze dobrana rehabilitacja i fizjoterapia. Zabiegi zostają przepisywane poprzez szczegółową diagnostykę schorzenia i miejsca oraz rodzaju bólu. Najczęściej są to masaże lecznicze, elektroterapia, krioterapia czy gimnastyka korekcyjna. Nigdy nie należy jednak działać samodzielnie. Pamiętajmy, że różnego rodzaju schorzenia wymagają innej terapii. Najważniejsze jest to, by nie bagatelizować problemu i do specjalisty udać się natychmiast po odczuciu pierwszego bólu. Później ten może być nasilony i ciągły, a w skrajnych przypadkach spowoduje całkowite unieruchomienie. Musimy również wiedzieć, że niejeden uraz kręgosłupa może wywołać liczne powikłania, dlatego pomoc eksperta jest konieczna. Wizyta u ortopedy jest pierwszym krokiem do odzyskania pełnego zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here