Dzięki tym kosmetykom ujarzmisz fryzurę zimą

Włosy zimą są albo oklapłe i przetłuszczone, albo nadmiernie się puszą przez noszenie czapki. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na pozostawienie nieco dłuższych krótkich kosmyków. Krótkie męskie cięcia to coraz częściej długości kilkucentymetrowe a nie tak jak jeszcze kilkanaście lat temu kilkumilimetrowe, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby prezentowały się dobrze. Jednak wbrew pozorom męska półka łazienkowa nie musi być wypełniona po brzegi, wystarczy kilka dobrze dobranych kosmetyków. Zresztą używanie więcej niż 3 może obciążać włosy lub dublować, a tym samym niwelować swoje działanie, np. poprzez nadmierne przetłuszczanie się włosów. Dlatego należy wybierać odpowiednie kosmetyki, takie jak krem do włosów.

Aby twoje włosy nie przetłuszczały się zima

Niektórzy mają tendencję do przetłuszczających się włosów. Oczywiście nie oznacza to, że powinni rezygnować z czapek, ale wybierać takie, które wykonane są z naturalnych włókien, pozwalających skórze głowy oddychać. To jednak nie wszystko, aby zatrzymać nadmierne przetłuszczanie. Jeśli taka twoja natura, to powinieneś myć włosy najlepiej codziennie, co wzmocni włosy i pozwoli zapomnieć o problemie z drobnym łupieżem. Szampon powinien być jak najbardziej naturalny. Dzięki temu włosy po umyciu nie będą płaskie i oklapłe. Jeśli zastosujemy odpowiednią temperaturę wody, letnią lub chłodną, a także mokrych włosów nie będziesz traktować najsilniejszym ciepłym strumieniem, a zjonizowanym, to jest szansa, że unikniesz puszenia się włosów zimą, jednak warto sięgnąć jeszcze po dodatkowe kosmetyki.

Krem do włosów, dzięki któremu ułożysz fryzurę i ochronisz cebulki włosów

Krem do włosów dla mężczyzny służy głównie do utrwalania fryzury. Niemniej jednak można przy jego pomocy nadać jej ostateczny kształt. Krem do włosów może pochłaniać również nadmiar sebum, jeśli w swoim składzie zawiera zieloną glinkę. Takie włosy nie muszą być wcale matowe, gdyż dostępne są również kremy do włosów, które nadają im lekko połyskujący efekt. Dodatkowo krem do włosów dla mężczyzn wzmacnia strukturę, czyli cebulki włosów, zapobiegając ich łamaniu się. Zawartość w kremach wosków i olejów zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, również dzięki obecności witaminy E, a także kolagenu i lanoliny. Krem do włosów możesz nakładać przed całkowitym wysuszeniem włosów, na lekko mokre włosy lub po ich wysuszeniu. Niezależnie od zastosowanej metody będą odpowiednio nawilżone, odżywione i gotowe na trudne zimowe warunki, w których przebywanie na zmianę w ogrzewanych pomieszczeniach i na powietrzu sprawia, że włosy w sposób szczególny potrzebują dodatkowej ochrony. Można również wybrać krem do włosów dla mężczyzn o mocnym utrwaleniu, dzięki czemu nawet po zdjęciu czapki, fryzura będzie prezentować się nienagannie. Zimą również potrzebna jest ochrona przed słońcem, dlatego warto kupować kremy, również do włosów z dodatkowym filtrem przeciwsłonecznym. Dużą zaletą takich kosmetyków jest możliwość ich nakładania od nasady aż po końce, co odróżnia je od niektórych odżywek.

Odżywki do włosów i olejki – kiedy warto stosować?

Oleje do włosów zapewniają odpowiedni poziom ich nawilżenia. Jeśli mężczyzna nie używa kremu do włosów, to używanie oleju do włosów raz na kilka dni może poprawić ich kondycję zimą. W takiej sytuacji do codziennej pielęgnacji oprócz szamponu, warto używać dedykowanej do określonych włosów odżywki. Szampon nie posiada bowiem często wszystkich niezbędnych dla włosów składników odżywczych, np. dodatkowej porcji keratyny, której z wiekiem ubywa. Jeśli natomiast używa się kremu do włosów, który w swoim składzie ma zarówno keratynę, jak i oleje nie potrzeba zwiększać ilości kosmetyków na półce.

Lakier do włosów – czy warto używać go zimą?

Lakier do włosów i czapka, to raczej niezbyt dobre połączenie, zwłaszcza jeśli użyje się go zbyt dużo. Trzeba również wiedzieć, że niezależnie od rodzaju lakier zawsze w pewnym stopniu obciąża włosy i raczej nie powinno się go stosować codziennie, zwłaszcza jeśli posiada się przetłuszczające się włosy. Częste używanie lakieru może niestety pogłębiać problem.

W przypadku przetłuszczających się włosów można za to używać pudrów do włosów, które są ratunkiem, dla szybkiego odświeżenia fryzury i nadania im objętości, jeśli zdążyły oklapnąć pod czapką. Jednak raczej nie nosi się go przy sobie. Zatem lepszym wyjściem jest codzienne mycie i używanie kremów do włosów, które również mogą nadać im więcej objętości. Dzięki temu fryzura może być nienaganna przez cały dzień, a włosy nie będą nadmiernie obciążone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here