Elektryzujące się włosy - czemu tak się dzieje?

Żadna kobieta nie lubi jak jej włosy się elektryzują. Jest to bardzo kłopotliwe. Dochodzi do tego, na skutek pocierania włosów przez syntetyczny materiał, intensywnego szczotkowania, czy noszenia czapki. W sytuacji, gdy nasze włosy są naładowane dodatnio, to odpychają się nawzajem. Dążą wtedy do kontaktu z ujemnie naładowanym materiałem. Tak powstaje zjawisko elektryzowania włosów.

Jak sobie poradzić z elektryzującymi włosami, za pomocą domowych metod?

Mycie włosów

Gdy jesteśmy posiadaczkami włosów przetłuszczających się, zazwyczaj myjemy je każdego dnia. Tylko wtedy są świeże. NIe musimy się objawiać, że to im zaszkodzi. Wręcz przeciwnie regularne oczyszczanie skóry głowy, pozwalaj jej oddychać.

Bardzo ważny jest odpowiedni wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów. Powinny zawsze być dobrane do rodzaju naszych kosmyków. Szampon lub odzywkę zawsze należy spłukać letnią wodą, po to żeby nie stymulować gruczołów łojowych do pracy.

Po szamponie zawsze powinniśmy stosować odżywkę dobraną do rodzaju włosów. Jeżeli nasze włosy są suche i osłabione, najlepszym wyborem będą kosmetyki nawilżające. Najlepszym wyborem są odżywki do spłukiwania, ponieważ te, który nie należy spłukiwać mogą obciążać niepotrzebnie włosy.

Unikać powinno się mycia włosów za pomocą ciepłej wody, ponieważ łuski włosa się wtedy otwierają i są bardzie podatne na zniszczenia.

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/yellow-peel-na-czym-polega-ten-zabieg/

Suszenie włosów

Włosy zawsze powinny być dokładnie wysuszone, zanim wyjdziemy na zewnątrz. Na przykład mroźne powietrze, może uszkadzać strukturę wilgotnych włosów, w wyniku tego będą się bardziej elektryzować.

Do suszenia włosów zawsze powinniśmy używać chłodnego strumienia powietrza. W ten sposób nie zwiększymy aktywności gruczołów łojowych, nasze włosy będą wyglądały na zdrowe, będą lśniące i gładkie.

Pomocną funkcją, którą posiada większość suszarek na rynku jest funkcja jonizacji. Dzięki niej pozbędziemy się problemu z elektryzującymi się włosami, ponieważ zostaną wyemitowane jony ujemne, a zneutralizowane ładunki dodatnie.

Czesanie włosów

Czesanie włosów jest to chwila, w której dochodzi do efektu podnoszenia się włosów wraz ze szczotką lub grzebieniem. W takiej sytuacji, powinnyśmy wymienić szczotkę na taką z naturalnym włosiem. Problem zostanie rozwiązany.

Źródło: https://www.blondhairaffair.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here