Zyskaj komfort intymny dzięki labioplastyce

Przerost warg sromowych to wstydliwy temat, z którym zmaga się wiele kobiet. Nie każda z nas ma odwagę przyznać się do problemu związanego z estetyką miejsc intymnych. Niesłusznie. Obecnie tego typu defekty przestają być tematem tabu. Coraz częściej wykonywane są zabiegi ginekologii estetycznej. Korekta warg sromowych za pomocą lasera, czyli labioplastyka laserowa, jest wyjątkowo szybka, mało inwazyjna i skuteczna. Przeczytaj, w jakich przypadkach wykonuje się labioplastykę i na czym polega zabieg.

Co wpływa na wygląd warg sromowych?

Wargi sromowe mniejsze to delikatne fałdki skóry, które osłaniają przedsionek pochwy. Zupełnie na zewnątrz znajdują się wargi sromowe większe, które wypełnione są tkanką tłuszczową, a ich zadaniem jest ochrona warg sromowych mniejszych. Problemy natury estetycznej zazwyczaj dotyczą nieprawidłowości w budowie warg sromowych mniejszych. Mogą być one powiększone, asymetryczne, nadmiernie wydłużone w stosunku do warg sromowych większych. Tego typu defekty stanowią nie tylko problem natury estetycznej, ale też powodują dyskomfort. Na wygląd i kształt warg sromowych bardzo często wpływ ma genetyka – wiele kobiet po prostu rodzi się z przerośniętymi wargami sromowymi. Inne czynniki przyczyniające się do deformacji warg sromowych:

 • ciężki poród naturalny – konieczność nacięcia krocza lub samoistne uszkodzenia,
 • krwiak warg sromowych, który powstał podczas porodu,
 • przewlekłe infekcje intymne,
 • terapia hormonalna z zastosowaniem estrogenów i androgenów, zwłaszcza gdy odbywała się w dzieciństwie,
 • piercing warg sromowych.

Labioplastyka – dla kogo?

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych zalecana jest kobietom, u których:

 • występuje anatomiczny przerost warg sromowych,
 • występuje asymetria warg sromowych,
 • wargi sromowe są zdeformowane,
 • przerost warg sromowych jest przyczyną otarć, bólu, infekcji intymnych,
 • noszenie obcisłych ubrań i uprawianie sportu sprawiają dyskomfort,
 • nieestetyczny wygląd warg sromowych przyczynia się do dyskomfortu psychicznego.

Skalpel czy laser – co lepsze?

Jak zauważają specjaliści z krakowskiego i katowickiego Centrum DER-MED, labioplastyka laserowa przynosi stosunkowo lepsze rezultaty niż procedura przeprowadzana za pomocą skalpela. Dlaczego tak się dzieje? Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu krwawienie po zabiegu jest dużo mniejsze i trwa krócej. Zastosowanie lasera minimalizuje również ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego i skraca czas rekonwalescencji w porównaniu do labioplastyki chirurgicznej. Światło lasera precyzyjnie przecina tkanki, ułatwia modelowanie zewnętrznych miejsc intymnych i pośrednio wpływa na zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulowanie produkcji kolagenu. Zastosowanie w zabiegach ginekologii estetycznej znalazł nowoczesny laser Mona Lisa Touch.

Należy jednak pamiętać, że zabieg laserowy nie jest dla każdego. W przypadku zaistnienia przeciwwskazań, bardziej właściwą metodą może okazać się zabieg chirurgiczny. Przed labioplastyką konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który na podstawie szczegółowego wywiadu zakwalifikuje do zabiegu oraz wyjaśni jego przebieg oraz postępowanie po nim.

Jak wygląda labioplastyka laserowa?

Laserowa plastyka warg sromowych odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Lekarz za pomocą lasera Mona Lisa Touch wykonuje precyzyjne nacięcia i usuwa nadmiar tkanki. Jednocześnie chirurg nadaje wargom sromowym odpowiedni kształt. Następnie zakłada szwy. Zabieg trwa około godziny, a po jego zakończeniu można wrócić do domu. Po kilku dniach zdejmowane są szwy. Niewielki obrzęk tkanek utrzymuje się przez 2 tygodnie, choć jest to kwestia bardzo indywidualna. Ponieważ podczas zabiegu usuwany jest fragment skóry, jego efekt jest trwały.

Więcej na temat laserowej labioplastyki dowiesz się ze strony krakowskiego i katowickiego Centrum DER-MED. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here