Srebro koloidalne

Stan skóry w dużej mierzy zależy od nas samych. Chociaż na czynniki genetyczne i środowiskowe nie mamy wpływu, możemy zadbać o cerę od zewnątrz. Przydadzą się do tego sprawdzone kosmetyki. Chociaż w sklepach znajdziemy wiele interesujących produktów, mogą okazać się nieskuteczne. Warto więc skorzystać z rozwiązań, które oferuje nam natura. Połączenie jej z innowacyjną technologią pozwoliło nam uzyskać srebro koloidalne. Jak może ono wpłynąć na skórę? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Srebro koloidalne – co to takiego?

Srebro jest dobrze znane przez każdego konsumenta, chociażby ze względu na jego liczne zastosowania w produkcji biżuterii. Jednak jako pierwiastek, srebro wykorzystywane było do leczenia ran czy łagodzenia oparzeń. Obecnie stosuje się je do produkcji wielu kosmetyków w postaci srebra koloidalnego. Srebro koloidalne powstaje z połączenia nanocząsteczek srebra z inną substancją. W ten sposób tworzy się formuła o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym. Właśnie dlatego srebro koloidalne tak często jest składnikiem preparatów na trądzik, rany i ukąszenia owadów.

Jak wykorzystać srebro koloidalne w codziennej pielęgnacji?

Srebro koloidalne świetnie sprawdzi się nie tylko do stosowania na rany, oparzenia, zmiany skórne czy odleżyny. Doskonale nada się również do codziennej pielęgnacji skóry. Znajdziemy je w różnego rodzaju preparatach w formie mgiełek, które należy aplikować bezpośrednio na cerę. Tego typu kosmetyki dostępne są między innymi na stronie https://www.naturamedica.pl/. Nabyć można zarówno srebro koloidalne w formie odżywczych mgiełek, jak i kremów. Warto włączyć do swojej pielęgnacji takie preparaty, ponieważ mogą wyraźnie wpłynąć na stan cery. Przede wszystkim świetnie nawilżą skórę, ale też ochronią ją przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Wiele osób zauważa, że dzięki używaniu preparatów na bazie srebra koloidalnego ich skóra jest gładsza i bardziej napięta. Nic w tym dziwnego – w końcu cząsteczki srebra wykazują mnóstwo właściwości, które można zauważyć gołym okiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here