Fale radiowe w kosmetologii

Fale radiowe RF są coraz bardziej popularnym zabiegiem, po który klientki zgłaszają się do specjalistycznych salonów kosmetycznych. Wynika to z tego, że ta innowacyjna metoda daje efekty podobne do liftingu, ale bez użycia niebezpiecznego skalpela. Warto zwrócić uwagę na schemat działania fal oraz ich korzystne efekty.

Czym jest radiofrekwencja

Jest to promieniowanie elektromagnetyczne z częstotliwością fal radiowych między 0,5-7 MHz. Wielkość częstotliwości wpływa na ostateczny efekt terapii. Im wyższa częstotliwość, tym mniejsze jest wnikanie w skórę. Wynika z tego, że najlepsze efekty widać po zastosowaniu częstotliwości w okolicach 1 MHz.

RF w kosmetyce twarzy

Radiofrekwencja ma na celu spłycenie powstałych zmarszczek. Jest to możliwe dzięki miejscowemu podwyższeniu temperatury. Powoduje to obkurczenie i wtórne napięcie włókien kolagenowych oraz pobudzenie fibroblastów do działania. One sprawiają, że elastyna i kolagen znajdujące się w skórze ulegają syntezie. Skutkuje to poprawieniem wyglądu skóry, jej intensywną regenerację i odżywienie oraz poprawę jej kolorytu.

Fale radiowe jako mechanizm redukcji tkanki tłuszczowej

Innym zastosowaniem RF w kosmetyce jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu z określonej części ciała. Lokalne przyspieszenie metabolizmu średnio o 3,6  procent pozytywnie wpływa na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo komórki tłuszczowe – termolipolizy – ulegają rozpadowi. Powoduje to redukcje cellulitu, konturowanie danego obszaru oraz jego ujędrnienie.

Przebieg kuracji

Na początku zabiegu należy dokładnie oczyścić miejsce ciała, na którym kosmetyczka będzie pracowała. Następnie na ten obszar nakłada się specjalistyczne środki, pomagające uzyskać lepszy efekt. Po tym następuje masaż głowicą, która wysyła fale radiowe w stronę ciała pacjentki. Jest to odczuwane jako przyjemne ciepło powiązane z masażem. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od partii ciała i potrzeb konkretnej klientki. Po zakończeniu należy dokładnie nawilżyć skórę.

Gdzie można przejść kurację

Mimo, że zabieg jest bezinwazyjny powinna go przeprowadzać osoba z odpowiednim przeszkoleniem. Tylko wtedy klienta ma pewność, że zostaną zachowane wszystkie procedury bezpieczeństwa. Przykładowo kuracji nie powinny przechodzić kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jednym z salonów przeprowadzających tego typu zabiegi jest https://coco-time.pl/ znajdujący się we Wrocławiu. Jego personel dba o satysfakcje klientów i świadczy usługi najwyższej jakości. Zachowanie bezpieczeństwa jest dla nich priorytetowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here