Zapewne słyszeliście o oleju ze słodkich migdałów, który od stuleci z powodzeniem stosowany jest zarówno w lecznictwie, jak i w zabiegach pielęgnacyjnych. Moc tego superkosmetyku tkwi w jego składzie, w którym znajdziemy szereg substancji odżywczych, minerałów i witamin, takich jak np. nasycone kwasy tłuszczowe, magnez, potas czy witaminy A, D i E. Jego spektrum działania jest naprawdę szerokie i może posłużyć również do poprawienia kondycji włosów.

Ratunek dla wypadających włosów

Codzienna utrata włosów jest normalnym zjawiskiem, jeśli liczy do ok. 100 włosów. W przypadku gdy zauważymy, że wypada ich więcej, a na głowie dostrzegamy przerzedzenia, należy przyjrzeć się bliżej tematowi. Przyczyn tej sytuacji możemy doszukiwać się np. w zaburzeniach hormonalnych, ubogiej w składniki odżywcze diecie, stresie czy zanieczyszczeniu środowiska.

Ze względu na to, że olej ze słodkich migdałów to źródło cennych składników odżywczych, jego regularne stosowanie na pasma wspomoże kurację przeciw wypadaniu włosów i łysieniu. O ile przyczyną utraty kosmyków są ubytki w minerałach i witaminach. Aby uzyskać zadowalające rezultaty, należy aplikować ciepły olejek na skórę głowy (łyżkę), odczekać do momentu jego wchłonięcia, a resztki dokładnie zmyć.

Regeneracja zniszczonych końcówek

Jeśli Twoje pasemka często rozdwajają się na końcach, wetrzyj w nie dokładnie odrobinę oleju migdałowego. To nie tylko je zregeneruje, ale również i wzmocni, zapobiegając tym samym ich ponownemu rozdwajaniu się.

Dla lśniących pukli

Stosując agresywne w działaniu szampony (z sls) lub inne kosmetyki do stylizacji możemy z czasem pozbawić je blasku, wysuszyć i zniszczyć. Ponownie ratunkiem w tej sytuacji będzie olej migdałowy, który może przyczynić się do odbudowy naturalnej bariery ochronnej włosów. W tym celu po umyciu włosów z użyciem łagodnych szamponów o naturalnym składzie i po ich osuszeniu ręcznikiem wcieramy specyfik od cebulki aż po końce. Czekamy aż wyschną i rozczesujemy je. Jeśli wydaje nam się, że użyliśmy za dużo olejku, wówczas spłukujemy go.

Ochrona przed promieniami słońca i chlorem

Kolejną cenną właściwością oleju ze słodkich migdałów jest to, że chroni przed szkodliwym działaniem słońca. Dlatego warto latem, gdy jesteśmy narażeni na mocną ekspozycję na promienie UV, wcierać kosmetyk w końcówki włosów. Warto zwrócić uwagę też, że ten naturalny specyfik zabezpiecza przed wnikaniem chloru i jego niekorzystnym działaniem na włosy. Dlatego dobrą praktyką będzie aplikacja olejku na pasemka przed skorzystaniem z basenu.

Jak olejować włosy?

Olejek z migdałów można śmiało wykorzystać w zabiegu olejowania włosów. Jak się go wykonuje? Na suchych pasemkach rozprowadza się dość dużą porcję specyfiku. Jeśli nasze włosy nie przetłuszczają się, możemy nanieść olejek na skórę głowy i dodatkowo wykonać masaż, dzięki któremu canne substancje dostaną już do cebulek włosów, odżywiając je jeszcze bardziej. Po odczekaniu około godziny należy zmyć włosy przy użyciu delikatnego szamponu.

Do jakich włosów stosować?

Olej ze słodkich migdałów będzie zbawienny dla włosów o strukturze wysoko i średnioporowatej. Te pierwsze można rozpoznać po tym, że się puszą i elektryzują, zwykle też są kręcone. Stosowanie olejku w ich pielęgnacji spowoduje, że staną się nawilżone, skończy się problem z puszeniem się ich i po prostu będą wyglądać zdrowiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here