odżywka do włosów

Nakładać tylko na końcówki czy na całą długość włosów? Stosować przy każdym myciu czy tylko raz na jakiś czas? Takie wątpliwości pojawiają się w głowach wielu początkujących włosomaniaczek, które marzą o pięknych włosach niczym z reklamy. Wbrew pozorom odpowiedzi na te pytania nie są wcale tak proste i oczywiste. Czas zatem przyjrzeć się nieco bliżej odżywkom do włosów!

Są kluczem do pięknych włosów

Szampon ma za zadanie przede wszystkim oczyścić włosy i skórę głowy. Taki kosmetyk jest szybko spłukiwany wodą, więc nawet przy bardzo dobrym składzie zwyczajnie nie jest w stanie zregenerować czy też wygładzić włosów. Z odbudowaniem i wygładzeniem zniszczonych kosmyków znacznie lepiej poradzi sobie odżywka z keratyną, którą przeważnie należy zostawić na włosach na kilka minut.

Odpowiedni produkt w tej kategorii może wpłynąć pozytywnie na kondycję włosów. W przeciwieństwie do szamponu zostaje na nich nieco dłużej i w ten sposób cenne składniki mają czas na wniknięcie w głąb struktury włosa. Odżywki są odpowiedzialne zatem za pielęgnację kosmyków, które dzięki dobrej jakości kosmetykom mogą nabrać pięknego blasku i być znacznie łatwiejsze do ułożenia.

Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta

W przypadku odżywek kluczowe jest stosowanie się do wytycznych umieszczonych przez producenta na opakowaniu. Wiele pań traktuje ten kosmetyk jak szampon i nakłada go na całą głowę. Warto jednak wiedzieć, że większość odżywek dostępnych w sklepie Jean Louis David należy stosować jedynie na długości i na końcówkach. Takie produkty mają dość gęstą konsystencję i mogą nadmiernie obciążyć włosy u nasady.

Użycie odżywki na skórze głowy od czasu do czasu nie powinno jednak mieć negatywnego wpływu na stan włosów w tym obszarze. Ponadto w opisie niektórych produktów może znaleźć się informacja o tym, że można go nałożyć także na skórę głowy. Bardzo ważne jest również trzymanie odżywki na włosach przez tyle minut, ile zaleca producent. Składniki kosmetyku mogą potrzebować właśnie tyle czasu, żeby były widoczne efekty stosowania odżywki.

Powinny być dopasowane do rodzaju i potrzeb włosów

Dość często popełnianym błędem jest sięganie po odżywki, które są modne lub które zostały polecone przez znajomą bądź znaną blogerkę z branży beauty. Oczywiście taka odżywka może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli akurat będzie pasowała do rodzaju włosów. W ofercie sklepu Jean Louis David można znaleźć produkty do dosłownie każdego typu włosów: przetłuszczających się, suchych, kręconych, farbowanych, niezdyscyplinowanych czy też blond.

Wybranie nieodpowiedniej odżywki może nie tylko nie dać oczekiwanych rezultatów, ale nawet pogorszyć kondycję włosów. Przetłuszczające się włosy potrzebują np. znacznie lżejszych produktów. Ponadto należy dopasować kosmetyk do swoich potrzeb. Odżywki regeneracyjne odbudują zniszczone kosmyki, a produkty do farbowanych włosów podkreślą kolor i mogą nawet wydłużyć nieco czas do następnego farbowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here