brwi henna
fot. pexels.com

Moda na malowanie brwi uderzyła bardzo mocno w rynek. Coraz więcej kobiet zajmuje się makijażem brwi, aby prezentowały się idealnie i ślicznie. Nie każdej to wychodzi. Brwi często wyglądają na sztuczne i są odrzucające. Jak poradzić sobie z brwiami?

Zobacz też: http://radiobc.pl/henna-do-brwi/

Pielęgnacja brwi

Zanim podejmiesz się wszelkich zabiegów makijażowych na swoich brwiach, zadbaj o ich wygląd. Przede wszystkim musisz je odpowiednio wydepilować i nadać im kształt zgodny z ich linią. W tym celu możesz się udać do kosmetyczki, która zajmie się depilacją twoich brwi lub wykonać zabieg samodzielnie, jeśli potrafisz.

Brwi powinny być dobrze wyskubane, aby żaden włosek nie odstawał. Do tego warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, a także skóry dookoła brwi.

Układanie brwi

Brwi również należy odpowiednio układać. Do tego celu możesz wykorzystać odpowiednie preparaty żelowe, które posiadają szczoteczkę do czesania brwi. Gdy użyjesz takiego preparatu to brwi pozostaną na swoim miejscu, nie będzie odstawać żaden włosek.

Makijaż brwi

Chcąc wykonać makijaż brwi, zastanów się na jakim efekcie ci zależy i ile będziesz miała czasu codziennie by go wykonywać. Jeśli masz jasne brwi możesz po prostu przyciemnić je henną do brwi, a wówczas uzyskasz bardzo naturalny efekt, pięknych i zadbanych brwi.

Aby wykonać taki zabieg możesz sama zakupić preparat z henną i nałożyć go wg instrukcji w domu. Jeśli nie czujesz się na siłach, by zrobić to samodzielnie, wówczas lepiej udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi zabieg.

Pamiętaj, aby najpierw zrobić próbę skórną z henną, aby zweryfikować, czy nie jesteś na nią uczulona!

Brwi, które są pokryte henną nie będą od ciebie wymagały codziennie większej ingerencji, aniżeli ich układanie. Nie będziesz musiała ich konturować ani nakładać cienia każdego dnia. Henna gwarantuje również piękny i naturalny efekt, który z pewnością cię zadowoli. To również bardzo bezpieczna metoda, która raczej nie zostawia żadnych szkodliwych efektów.

Przeczytaj też: http://pieknimlodzi.pl/wyraz-siebie-smiesznym-t-shirtem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here