fryzura
fot: pixabay.com

Minęły już bezpowrotnie czasy kiedy mężczyzna był kojarzony z przydługą, koszulą flanelową i niemodnymi jeansami, podciągniętymi na przetartym paski. Model faceta – robotnika, który nie dba w ogóle o swój ubiór i estetyczny wygląd dawno odszedł w zapomnienie. I bardzo dobrze, że tak się stało nikomu z nas nie było miło obcować z kimś kto odpycha strojem i wyglądem.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/fryzury-meskie-krotkie-boki/

Współczesna moda męska

W obecnych czasach nie trzeba wcale dysponować zasobnym portfelem aby wyglądać modnie i estetycznie. Wystarczy bacznie i krytycznie oceniać trendy zarówno odnośnie ubioru jak również fryzury. Przeszliśmy już wiele skrajnych mód i dziwacznych stylizacji, które obecnie mogą nas bawić lub zniesmaczać. Dziś mamy wrażenie, że współczesna moda męska jest stonowana i pozwala podkreślać męską, naturalną elegancję. W dziedzinie mody objawia się to w prostocie eleganckich, białych, jasnobłękitnych koszul, dobrze dobranych spodni, niezbyt szerokich ale też takich, które przypominają leginsy. Cenimy naturalne materiały, dobrej jakości skórzane buty i proste krawaty.

Świat męskich fryzur

Podobny trend panuje również w obszarze męskich fryzur. Panowie obecnie rzadziej noszą długie lub półdługie włosy. Fryzury na tak zwanego irokeza również nie cieszą się zbyt dużym uznaniem. Każda ekstrawagancka moda wcześniej czy później przeminie robiąc miejsce dla stylu, który będzie naturalny i estetyczny. Dla tego obserwując wielkomiejski świat mody, znany nie tylko z kolorowych czasopism a także z telewizji widzimy, że panowie czują się dobrze w krótkich fryzurach. 

Mogłoby się wydawać, że na męskich głowie fryzjer nie będzie mógł pokazać prawdziwego kunsztu. Nic bardziej mylnego. Cała sztuka nie polega bowiem na mnożeniu wariacji i udziwnień za pomocą żelów i lakierów. Sztuką jest stworzyć męską fryzurę w ten sposób aby po pierwszym myciu włosów nadal wyglądała estetycznie. 

Świetnym i modnym rozwiązaniem wybieranym przez wielu mistrzów nożyczek są mocno wygolone boki oraz karki. Golenie to odbywa się praktycznie bez użycia nakładek, im krócej tym lepiej. Całość oczywiście musi współgrać z górną częścią męskiej fryzury, która musi być nieco dłuższa z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem po lewej lub po prawej stronie. W zależności od sposobu uczesania. 

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/pogrubianie-rzes-metoda-11/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here