L4 w ciąży

Mówi się : ciąża to nie choroba. A no prawda. Tylko oczywiście, jak prawie wszystko w życiu, nic nie jest czarno białe. Tak i ciąża ciąży nierówna. Ciąża niewątpliwie jest stanem odmiennym i kobieta w tym czasie potrzebuje szczególnej troski. Sama kobieta w tym okresie musi uważać, musi bardziej o siebie zadbać. Jednakże nie oznacza to, że w momencie, jak dowiaduje się, że jest w stanie błogosławionym, powinna się położyć i przeleżeć 9 miesięcy. Nie ma konieczności pójścia na l4 w ciąży, nie musisz rezygnować z dotychczasowego życia.

L4 w ciąży

L4 w ciążyWedług mnie, wybór należy do kobiety. Bywa i tak, że niestety organizm kobiety ciężarnej się buntuje i fizycznie nie jest ona w stanie pracować. I wcale tez to już nie zależy nawet od rodzaju wykonywanej pracy. Myślę, że ciężko byłoby pracować w momencie, kiedy ma się ciągłe nudności, męczą wymioty. Bez różnicy, czy byłaby to praca biurowa, czy fizyczna. I trymestr ciąży bywa najtrudniejszy, gdyż to właśnie w tym okresie pojawiają się takie dolegliwości, jak wyżej wymienione nudności, wymioty lub zawroty głowy i właśnie w tym okresie zdarza się najwięcej poronień. Także I trymestr ciąży jest niezwykle trudnym okresem. Nie dla wszystkich kobiet, jednakże na pewno dla większej części. Myślę więc, że każdy pracodawca i współpracownik zrozumie, jeśli kobieta zdecyduje o zwolnieniu lekarskim. Zresztą myślę, że marny jest pożytek z takiego pracownika. Kobieta, jeśli doskwierają jej takie objawy, nie powinna się męczyć w pracy w imię wyższej idei, idei korporacji, firmy. Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie fizyczne i psychiczne nasze i naszego dziecka.

Zazwyczaj w II trymestrze ciąży mijają dokuczliwe objawy pierwszych tygodni ciąży

Kobieta wtedy może wrócić do pracy, decyzja należy do niej. Myślę, że jednak mało kobiet decyduje się na bezczynne siedzenie w domu. Kobieta ciężarna w pracy może liczyć na to, że chroni ją prawo pracy i może korzystać z kilku przywilejów. Są to np.: możliwość wykonania badań lekarskich, związanych z ciążą w godzinach pracy lub brak możliwości wykonywania nadgodzin, czy pracy w porze nocnej. Ciąża nie jest stanem chorobowym, dlatego też kobiecie ciężarnej będącej na zwolnieniu lekarskim, należy się 100% wynagrodzenia. Jednakże kwestia wynagrodzenia nie powinna decydować o l4 w ciąży. Jest to na pewno ważny aspekt, lecz ważniejsze jest zdrowie matki i dziecka. Ciąża to stan błogosławiony, w którym kobiecie należą się szczególne przywileje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here