laser
fot: pixabay.com

Blizny to wstydliwy problem, który dotyka niemal każdego z nas. Najczęściej powstają w skutek urazu, wypadku, oparzeń. Część z nich to ślady po przebytych w dzieciństwie chorobach jak na przykład ospa lub po naszych zmaganiach z trądzikiem młodzieńczym. Największą zmora wszystkich kobiet są natomiast rozstępy, które również powstają w wyniku uszkodzenia tkanki skórnej. Zazwyczaj dzieje się to w trakcie ciąży czy gwałtownego przyrostu wagi, kiedy skóra musi się w szybkim czasie rozciągnąć.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/leczenie-blizn-i-rozstepow/

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Jeśli blizna jest jeszcze świeża, powstała w ostatnich kilku miesiącach możesz skorzystać z terapii osoczem bogatpopłytkowym. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod zmienioną skórę preparatu na bazie krwi osoby, u której wykonywany jest ten zabieg. Osocze bogatopłytkowe pobudza procesy regeneracyjne skóry. Jest to bezpieczna terapia, ze względu na biozgodność preparatu z z organizmem pacjenta, nie istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. 

Laseroterapia

Jeśli blizna jest starsza, utrwalona najskuteczniejszą metoda będzie laseroterapia. Dzięki nowoczesnej technologii są to mało inwazyjne, bezpieczne procedury, które dają szybkie i zauważalne efekty. Blizny i rozstępy trwale znikają. Najbardziej polecany ostatnio jest zabieg z wykorzystaniem laserów pikosekundowych. Dzięki zastosowanej w nich technologii czas działania wiązki został skrócony niemal o tysiąc raz w porównaniu z innymi laserami. 

Na terapię laserem najlepiej umówić się jesienią. Po zabiegu skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona, mogą uwidocznić się niewielkie wybroczyny. Trzeba je chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Wybierz odpowiedni gabinet 

Jeśli zdecydujemy się na terapię osoczem bogatopłytkowym czy laserem, wybierzmy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, gdzie pracują fachowcy, posiadający wiedzę i doświadczenie. Nie dajmy się skusić tańszą ofertą gabinetów kosmetycznych, które nie posiadają odpowiednich uprawnień do ich wykonywania. Lepiej powierzyć swoje zdrowie i urodę w ręce lekarza. 

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/endometrioza-jakich-objawow-nie-powinnismy-bagatelizowac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here