Implanty zębów - ile to kosztuje?

Implantologia to idealne rozwiązanie dla tych osób, które z różnych powodów straciły część własnego uzębienia – nieważne, czy brak dotyczyć będą jednego zęba, kilku czy wszystkich. W każdym przypadku leczenie implantologiczne ma szanse uzyskać naprawdę niezły efekt. Warto wiedzieć jednak, jak kosztowo i funkcjonalnie przedstawiają się różne opcje leczenia. Ale o tym już poniżej.

Implantów zalet kilka

Implantologia w nowoczesnej odsłonie pozwala zachować zdrowe zęby w pełni sił i nie wymaga ich szlifowania. Do tego wzmacnia całe uzębienie pacjenta i nie powoduje naruszenia sąsiadujących zębów. W przypadkach jednak, gdy pacjent decyduje się na wykonanie mostu, osłabia się pozycję zębów podtrzymujących tenże most. Wszystko przez dodatkowe obciążenia generowane tym właśnie rozwiązaniem stomatologicznym.

Pojedynczy ubytek zębowy

Jak przedstawiają się jednak koszty leczenia implantologicznego, gdy pacjent boryka się z pojedynczym brakiem zębowym? Cena implantu będzie porównywalna z mostem, natomiast 3-punktowego mostu – porównywalna z implantem. Implant jednak jest rozwiązaniem dużo trwalszym i na okres nawet 30 lat. Nie generuje też próchnicy i wzmacnia zęby. Most to rozwiązanie na maksymalnie lat 15, przy czym osłabia kondycję zębów i możliwy jest w nim rozwój próchnicy.

Gdy brak kilku zębów

Kilku zębowy ubytek to zdecydowanie większe koszty leczenia. Tutaj jednak i tak korzystniej wypada cena mostu na implancie – mimo, iż jest wyższa niż koszt ruchomej protezy, gwarantuje dużo większy komfort codziennego użytkowania. Do tego wyglądem przypomina zęby naturalne, a jego trwałość liczona jest nawet na niebagatelna 30 lat.

Gdy zębów całkiem brak

Atrakcyjnym, ale i naprawdę kosztownym rozwiązaniem będzie inwestycja w implanty przy całkowitym bezzębiu. Tu jednak całkowity koszt zdecydowanie przewyższa cenę całkowitej protezy zębowej. Gdy komuś jednak zależy na maksymalnym komforcie i naturalnym wyglądzie zębów – nie będzie narzekać i zainwestuje w jakość i trwałość nawet na 30 lat. Dzięki temu zachowa piękny wygląd i sprawi, że tkanka kostna nie zaniknie. Takie implanty to zęby na resztę życia. A nawet jeden dzień dłużej!

Artykuł został napisany we współpracy ze ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here