zestaw witamin i minerałów

Troska o właściwą kondycję naszego organizmu powinna być dla nas priorytetem. Wbrew pozorom wiele osób ma problemy ze zdrowiem wynikające z niewłaściwego odżywiania. Najbardziej typowym zaniedbaniem jest dostarczanie zbyt małej ilości witamin oraz mikroskładników z pożywieniem. Nie chodzi tu jedynie o niedobory produktów. Bardzo ważne są ich właściwe proporcje w poszczególnych posiłkach. Głównym priorytetem jest tu różnorodność. Spożywając te same dania każdego dnia, mamy niemal pewność, że nasze ciało nie dostaje wszystkiego czego potrzebuje. Z uwagi na to od czasu do czasu powinniśmy dokładnie przeanalizować nasz jadłospis. Zestaw witamin i minerałów jest mniej więcej taki sam dla każdej osoby. Jednak ich ilości są zmienne i zależą od wagi, wieku oraz płci.

Jak dobrać odpowiedni zestaw witamin i minerałów?

Do ustalenia odpowiedniego zapotrzebowania możemy swobodnie używać dedykowanych do tego aplikacji. Również w nich mamy możliwość umieszczenia poszczególnych posiłków z każdego dnia. W ten sposób program sam wyliczy nam ilość spożywanych składników i zobrazuje czy dostarczamy ich odpowiednio dużo.

Jednak mimo to warto również przyjrzeć się temu, w jaki sposób łączymy poszczególne składniki. Część witamin wchłania się jedynie w odpowiednim środowisku. Dla grup A, D oraz K niezbędne do tego są tłuszcze. Z tego powodu w każdym posiłku jaki tworzymy, powinniśmy dodać chociaż odrobinę tego makroskładnika. Nie oznacza to, że nasza dieta ma przerodzić się w niezdrową i kaloryczną. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zwiększenie spożycia awokado oraz częste używanie nierafinowanych olei roślinnych. Posiadają one liczne właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie każdego organizmu. Tłuszcze zawarte są również w nasionach i orzechach. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku deserów i sałatę.

Niemal do każdego produktu możemy dobrać dodatki, które uczynią całe danie pełnowartościowym. Tylko wtedy jest ono cenne dla naszego ciała i umożliwia mu właściwe funkcjonowanie. Wszelkie niedobory w diecie diagnozuje się w obrębie tygodnia. Daje to nam pełny obraz tego, jak wygląda nasze odżywianie się. Jeśli w danym przedziale czasowym zauważyliśmy zbyt małą podaż jakiegoś składniku, możemy nadrobić to w późniejszym czasie.

Co kilka miesięcy warto również robić podstawowe badania, które pozwolą nam skontrolować kondycję naszego ciała. Dzięki temu wszelkie nieprawidłowości oraz choroby mogą być wykryte odpowiednio wcześnie i skutecznie leczone. Często w początkowym stadium sama zmiana nawyków żywieniowych może być głównym zaleceniem. Z tego powodu warto reagować jak najszybciej na wszelkie niepokojące symptomy. Nasze zdrowie jest bardzo cenne i powinniśmy się o nie troszczyć. Również odpowiednia ilość aktywności fizycznej jest bardzo ważna. Pozwala nam zachować dobrą kondycję i sprawia, że wszystkie układy funkcjonują prawidłowo. Przyśpiesza to również metabolizm i przemianę materii we wszystkich organach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here