Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Bardzo wiele kobiet nosi w sobie lęk dotyczący zajścia w ciążę. Czasem dzieje się tak w przypadku pań, które mają już dzieci i nie chcą ich mieć więcej. Wiedzą już jak wiele trudu wymaga wychowanie potomstwa i świadomie nie decydują się na kolejnego bobasa. Drugą grupę stanowią młode kobiety, które czują, że nie są jeszcze gotowe ma macierzyństwo. Uważają, że nie są w odpowiednim okresie życia na sprostanie temu niełatwemu zadaniu.

Metody antykoncepcji

Na szczęście rynek farmaceutyczny jest bogaty w środki, które hamują owulację. To właśnie owulacja, nazywana też jajeczkowaniem daje możliwość zajścia w ciążę. Kobiety, które regularnie współżyją wiedzą, że sprawy zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, nie można pozostawić przypadkowi. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się do ginekologa. Rozmowa ze specjalistą pomoże wybrać najlepszą dla naszego organizmu metodę antykoncepcyjną. Niektóre panie decydują się na założenie wkładki hormonalnej, ma ona tę zaletę, że nie trzeba o niej myśleć. Nie przeszkadza ona we współżyciu. Droższe wkładki hormonalne zakłada się nawet na 5 lat. Nazywane są też spiralami, wytwarzają progesteron, który nie pozwala na owulację.

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

Tabletki antykoncepcyjne a ciążaInną metodą, którą ceni sobie wiele kobiet i dziewczyn są tabletki antykoncepcyjne. Trzeba jednak o nich codziennie pamiętać. Jedno opakowanie może kosztować od 15 – 40 zł. Zażywanie pigułek każdego dnia o tej samej porze może wydawać się uciążliwe, jednak skutecznie blokuje owulację. Kiedy zapomnimy wziąć taką pigułkę zmniejszamy jej antykoncepcyjne działanie. Trzeba użyć wtedy innych dodatkowych metod na przykład prezerwatywy.

Nieprawidłowe stosowanie pigułek sprawia, że wyszukiwarki internetowe otrzymują zapytania w stylu “tabletki antykoncepcyjne a ciąża”. Jest to możliwe, żeby zajść w ciążę mimo stosowania antykoncepcji. Żadna metoda nie daje 100% pewności, że do ciąży nie dojdzie. Wpadki jednak wynikają najczęściej z nieprawidłowego dawkowania tabletek, lub przyjęcia ich zbyt późno. Dla ludzi najbardziej ostrożnych i zapobiegliwych dobrym pomysłem wydaje się stosowanie co najmniej dwóch metod zapobiegających ciąży. Jest to bardzo bezpieczne i niweluje ryzyko praktycznie do zera.

Trzeba jednak powiedzieć, że sytuacje takie zdarzają się rzadko. Zajście w ciążę nie jest takie proste. Wymaga współpracy komórki jajowej oraz plemników. Kobieta jest płodna tylko kilka dni w miesiącu. Czasem zdarza się tak, że ludzie, którzy się nie zabezpieczają mimo aktywności seksualnej, nie mają potomstwa, przyczyn może być wiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here