Sposoby na piękne ramiona

Problemem wielu kobiet jest zwiotczała skóra ramion. Często nawet szczupłe panie, uprawiające regularnie sport borykają się z tak zwanymi motylkami – obwisłą skórą ramion. Na motylki narażone są głównie te kobiety, które zbyt szybko zrzuciły nadmierne kilogramy, a ich skóra nie zdążyła powrócić do pierwotnego wyglądu i kondycji.

Regularne ćwiczenia

Problem zwisających ramion to problem nie tylko osób starszych. Często dotyczy też młodych kobiet. Istnieją jednak sposoby, za pomocą których można walczyć z wiotką, zwisającą skórą ramion. Przede wszystkim trzeba zacząć regularnie ćwiczyć.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia przyniosą ramionom świetny wygląd i znacząco wzmocnią mięśnie. Bardzo ważną kwestią w walce z motylkami jest wzmocnienie tricepsów. W tym przypadku pomoże regularne wykonywanie ćwiczeń z obciążeniami.

Ćwiczyć należy co najmniej dwa razy w tygodniu, choć efektów i tak nie zobaczymy od razu. Będą one widoczne dopiero po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń. Ćwiczenia sporadyczne, od czasu do czasu nie przyniosą efektów.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Nie należy ograniczać się tylko do ćwiczeń na same ramiona. Warto wykonywać też ćwiczenia cardio i interwały. Tym sposobem spalimy tłuszcz z całego ciała, również z ramion.

Bardzo dobrą metodą na wyrzeźbienie mięśni ramion są ciężarki do ćwiczeń. Skutecznym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni i wysmuklenie ramion jest podciąganie na drążku. Świetnym sposobem na wyrzeźbienie ramion jest pływanie. Warto wykonywać także pompki – wzmacniają zarówno ramiona, jak i klatkę piersiową.

Pamiętajmy, by ćwicząc zawsze zachować umiar. Nie wolno się przetrenowywać, przesadzać z intensywnością, z obciążeniem, gdyż wtedy nie uzyskamy pożądanych rezultatów, a  narazimy się tylko na bóle mięśni. Gdy zauważymy efekty, nie rezygnujmy z ćwiczeń.

Odpowiednia dieta

Ładne ramiona to zasługa nie tylko ćwiczeń, ważna jest również odpowiednia dieta. Oczywiście nie należy się głodzić, możemy jeść to co lubimy, ale w rozsądnych ilościach. Najlepiej zrezygnować ze słodyczy, z fast foodów, słodkich napojów, a zacząć spożywać więcej warzyw, owoców, produktów bogatych w białko.

Kosmetyki ujędrniające skórę

Warto stosować też kremy i balsamy ujędrniające i uelastyczniające skórę. Najlepiej stosować je codziennie. Pomogą też masaże. Jeśli mimo to nie widać efektów, można zdecydować się na specjalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here