Przeanalizuj swoje ciało

0
527

Jeżeli dbasz o własne zdrowie, na pewno wiesz, że ostatnio coraz większą popularnością cieszą się analizatory składu ciała. Czym są i do czego służą?

Analizator składu ciała stwarza możliwość ilościowej analizy komponentów składu ciała z wykorzystaniem innowacyjnej technologii BIA (bioimpedancji elektrycznej). Są one wykorzystywane nie tylko w szpitalach, ośrodkach i centrach specjalistycznych, ale coraz popularniejsze staje się także używanie analizatorów składu ciała na użytek domowy (prywatny).

Półprofesjonalne analizatory składu ciała przeanalizują budowę Twojego ciała, a także wagę. Niektóre są wielkości zwykłej wagi, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Po wpisaniu swoich parametrów analizator składu ciała będzie analizował nasze ciało. Nigdy nie było to takie proste.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki analizator składu ciała wybrać, zdecydowanie polecamy analizatory składu ciała InBody, które możesz znaleźć na InBody Poland.

Na rynku możesz znaleźć wiele analizatorów składu ciała, zarówno profesjonalnych, jak i półprofesjonalnych czy całkowicie dostosowanych do użytku domowego. Różnią się one zarówno pod względem ceny, dokładności, jak i funkcjonalności. Dokonując zakupu, powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze potrzeby. W wybranych modelach od razu odczytać można wiek metaboliczny, BMI, BMR, ICW, ECW.

Należy jednak pamiętać, że wraz ze swoimi zaletami metoda bioimpedancji nie jest w 100% dokładna. Nawet droższe sprzęty nie są idealne, chociaż im bardziej zaawansowany sprzęt, tym bardziej wiarygodne pomiary składu ciała.

Analizatory składu ciała bardzo często nie potrzebują oddzielnego komputera ani oprogramowania, lecz kupując je, nabywamy kompleksowy sprzęt gotowy do działania.

Analizator składu ciała może być niezwykle przydatny na diecie, kiedy chcesz mierzyć ilość mięśni i zawartość tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Oczywiście to nie jedyne zastosowania, a analizator składu ciała ma zastosowanie nie tylko dla wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here