Peelingi chemiczne- dlaczego warto?

Niemal każdy z nas marzy o pięknej i gładkiej skórze. Niestety nie każdy może uzyskać taki efekt domowymi zabiegami. Coraz większą popularnością cieszą się peelingi chemiczne – warto dowiedzieć się o nich więcej.

Czym jest peeling chemiczny?
Peeling chemiczny to nazwa, która odstrasza wiele osób. Nie od dziś wiadomo, że obawiamy się inwazyjnych zabiegów. Trzeba jednak mieć świadomość, że opisywana usługa to nic innego, niż złuszczenie naskórka przy użyciu preparatów będących mieszaniną związków chemicznych. W tej kategorii znajduje się również peeling kwasami, który wyróżnia się wysokim poziomem skuteczności.

Warto podkreślić, że peelingi kwasami mogą być stosowane nawet u młodych kobiet (średnio od 25 roku życia). W pierwszej kolejności należy rzetelnie określić rzeczywisty stan skóry.

W jakim celu wykonuje się peeling chemiczny?
Peeling chemiczny wykonuje się nie tylko po to, aby wygładzić twarz. Jest to świetny sposób na to, aby ujędrnić oraz zwiększyć napięcie skóry. W ten sposób można wyeliminować nieestetyczne przebarwienia, a nawet płytkie blizny. Peeling kwasami polecany jest również na rozstępy.

Opisywany zabieg może pomóc w walce z trądzikiem. Zmniejsza on liczbę wyprysków, a także ryzyko pojawienia się nowych niedoskonałości. Peelingi chemiczne polecane są nawet podczas redukcji blizn po ospie, czy też liszajach. Mogą one zastąpić klasyczne oczyszczanie twarzy. Należy podkreślić, że opisywane zabiegi wykonywane są nie tylko na twarzy, ale również szyi i dekolcie. Skóra będzie zregenerowana, nawilżona, a także pełna blasku.

Czy peeling chemiczny jest bolesny?
W zdecydowanej większości przypadków peelingi chemiczne są bezinwazyjne, a więc nie wywołują bólu. Oczywiście podczas nakładanie preparatów wyczuwalne jest ich działanie, jednak nie wywołuje to dużego dyskomfortu. Odczucia to kwestia bardzo indywidualna – wiele kobiet nie wyczuwa żadnych negatywnych objawów nawet w przypadku kwasów o wysokim stężeniu. Zabieg może być powtarzany nawet raz w miesiącu.

Duże znaczenie ma to, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego eksperta. Wybierzmy więc renomowany gabinet http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne, który specjalizuje się w medynie estetycznej i zabiegach na twarz. Warto zaufać doświadczonym specjalistom i umówić się na wizytę w tym salonie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here