Oznaki ciąży

Wymioty, nudności, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie – są to pierwsze oznaki ciąży. Tak bardzo chciałaś zajść w ciąże, jednakże , jak już osiągnęłaś swój cel, nie jest już tak kolorowo.

Oznaki ciąży

Oznaki ciążyNiestety ciąża wiąże się z wieloma dolegliwościami, które mogą być uciążliwe. Bywa i tak, że kobiecie nie doskwierają typowe objawy pierwszych tygodni ciąży i dopiero w miarę rozwoju dziecka i mijających tygodni mogą pojawić się inne. Mówiąc o oznakach ciąży warto powiedzieć, że nie zawsze przebiegają one tak samo u kobiet. Niektóre, jak wspomniałam wyżej, w ogóle nie wiedzą co to dolegliwości ciążowe. Bywa i tak, że nawet przy końcu III trymestru, też nic im nie doskwiera, gdzie ostatnie tygodnie ciąży zdecydowanie należą, delikatnie mówiąc, do najmniej lubianych przez kobiety.

Pierwszy trymestr ciąży może wiązać się z częstymi wizytami w toalecie, spowodowanymi wymiotami. Dużo kobiet uskarża się na to, gdyż niestety, ale czasem bywa tak, że nudności, mdłości towarzyszą kobiecie przez cały dzień. Dodatkowo dochodzi do tego uwrażliwiony węch, który powoduje jadłowstręt. Zawroty głowy i ciągła senność też nie pomagają normalnie funkcjonować. Pierwsze tygodnie ciąży są dużym obciążeniem dla samego organizmu, dlatego kobieta w miarę możliwości powinna dużo odpoczywać i po prostu przeczekać te tygodnie. Niestety nie ma rady, lekarstwa na wyżej wymienione dolegliwości. Pomocą mogą być jednie odpoczynek, nieprzemęczanie się, a na nudności stosowanie naturalnych produktów, takich jak np. imbir. Pocieszające jest to, że pierwsze, tak męczące objawy ciąży, mijają zazwyczaj już na początku II trymestru.

Problemy z pęcherzem

Dotkliwym problemem doskwierającym kobietom ciężarnym jest również pęcherz, który przez uciskającą go macice, potrzebuje bardzo częstego opróżniania. Jest to i kłopotliwe i męczące. W nocy ciężarna musi wstawać, przez co sen staje się nieregularny, a kłopot pojawia się w momencie, gdy kobieta jest np. na zakupach, a w pobliżu nie ma toalety. Problemy z pęcherzem mogą pojawić się już w I trymestrze i niestety pozostanie on z kobietą, aż do rozwiązania.

Pierwsze oznaki ciąży łatwo pomylić ze zwykłym zmęczeniem, grypą żołądkową, gdyż tak naprawdę nie są jednoznaczne. Wiele kobiet uskarża się na nie w ciąży, a z drugiej strony niektóre kobiety ciężarne nigdy nie miały takich objawów. Jeśli nie masz pewności, to nie doszukuj się drugiego dna w np. męczącym cię chronicznym zmęczeniu. Warto udać się do lekarza, by rozwiać wątpliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here