objawy wczesnej ciąży

Ciąża jest niesamowitym darem długo wyczekiwanym przez pary, pragnące założyć rodzinę i powiększyć ją o kolejnego członka jakim jest dziecko. Wybieramy najlepszych specjalistów, prowadzimy kalendarzyki miesiączkowe, zmieniamy dietę na bogatą w witaminy i substancje odżywcze w ilościach nadnaturalnych, a to wszystko po to, aby w końcu móc wydać na świat potomka, który wypełni dodatkowe miejsce, które powstało wraz z zawarciem związku małżeńskiego przez dwojga kochających się ludzi. Ciąża to stan błogosławiony kobiety, który trwa około 40 tygodni, czyli 9 miesięcy. Zdarza się jednak, że zostanie ona rozwiązana przedwcześnie, czyli przez 37 tygodniem, ponieważ nasz maluszek spieszy się by nas poznać. Jakie są objawy wczesnej ciąży?

Testy ciążowe

objawy wczesnej ciążyKażda kobieta, planująca powiększenie rodziny od samego początku starań, zastanawia się nad tym po czym poznać odmienność swojego stanu. Czy test ciążowy wystarczy? Wiele razy zdarzyło się tak, że mimo spóźniającej się miesiączki, testy ciążowe jednoznacznie stwierdzały brak ciąży. Mimo wszystko po pewnym czasie, lekarz ginekolog stwierdzał brzemienność. Dlaczego? Każda z kobiet jest inna, co za tym idzie, każdy organizm funkcjonuje inaczej. Ma na to wpływ genetyka, tryb życia oraz sposób odżywiania się przez przyszłą matkę. Układ hormonalny kobiet niekiedy przestaje funkcjonować tak jak należy, co za tym idzie hormony odpowiedzialne za stwierdzanie bądź wykluczanie ciąży, także mogą wywoływać sprzeczne sygnały.

Objawy wczesnej ciąży

Kobieta, widząca dwie kreski na teście ciążowym wpada w zachwyt, oraz zakłopotanie i pewnego rodzaju stres, związany najczęściej z wychowaniem dziecka. Po czym poznać, że dana osoba właśnie została najszczęśliwszą osobą pod słońcem i nosi pod sercem maleńka istotę, która zmieni jej życie na dobre?
Objawy ciąży u każdej kobiety mogą być różne. Jedynym wyjątkiem jest odbycie porodu i pojawienie się dziecka na świecie. Czego możemy się spodziewać w pierwszych tygodniach ciąży? Niektóre kobiety instynktownie “wiedzą”, że są w ciąży. Od czego to zależy? Nie wiadomo dokładnie, lecz najprawdopodobniej jest to sprawka hormonów, które “wariują” podczas stanu błogosławionego.

Jest ci niedobrze? Być może to wzrost hormonu ciążowego (gonadotropiny kosmówkowej) wywołuje te nieprzyjemnie sytuacje. Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem wydzielanym przez łożysko ciężarnej. Dzięki jej obecności już w bardzo wczesnej ciąży poprzez badanie krwi, można stwierdzić lub wykluczyć ewentualną ciążę oraz określić jej wiek mniej więcej co do tygodnia.
Same mdłości jednak nie są jednoznacznym objawem ciąży, ponieważ mogą także sugerować nam problem z układem pokarmowym lub zatrucie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów prawdopodobnej ciąży jest brak krwawienia miesiączkowego. Wiąże się to oczywiście z obecnością zarodka oraz zmian hormonalnych, dotykających w tym czasie organizm kobiety. Nie jest to jednak reguła. Zdarza się, że miesiączka pojawia się regularnie, mimo że dana osoba zaszła w ciążę i w jej łonie rozwija się nowe życie. Dzieje się tak, ponieważ w macicy zostaje pusta przestrzeń nie wypełniona łożyskiem i jej ściany, czyli endometrium nadal się złuszczają. Niekiedy bywa to także niestety objaw poronienia.

Jak jeszcze objawia się wczesna ciąża?

objawy wczesnej ciążyZłe samopoczucie, podniesiona podstawowa temperatura ciała oraz zawroty głowy także mogą wskazywać na wczesny stan błogosławiony, w jakim znajduje się kobieta. Omdlenia z niewyjaśnionych przyczyn przy prawidłowym odżywianiu i zdrowym ogólnym trybie życia, również powinny zaalarmować i popchnąć kobietę do wizyty u ginekologa przy dodatnim teście ciążowym. Zachcianki to coś, co pojawia się u dużej części brzemiennych. Ma to oczywiście związek z zachodzącymi zmianami w organizmie i zwiększeniem poziomu hormonów ciążowych.

Kolejnym wczesnym objawem prawdopodobnej ciąży jest tkliwość i bolesność piersi. Czujesz, że twoje piersi zwiększyły swój rozmiar, są bardziej tkliwe i delikatne? Udaj się do lekarza – być może w twoim ciele rozwija się nowe życie. Jesteś nieustanne zmęczona i ciągle chce ci się spać? Zwiększone stężenie progesteronu może powodować nadmierne zmęczenie zwykłymi czynnościami domowymi. W przypadku gdy męczą cię dodatkowo nudności lub wymioty, zmęczenie może pojawiać się ze zdwojoną siłą.

Zmiana nawyków

Zawsze uwielbiałaś zapach kawy z rana, miałaś swoje ulubione perfumy i stosowałam je od lat, a w jednej chwili wszystkie zapachy stały się nie do zniesienia? To może być kolejny objaw domniemanej ciąży, związany ze zmianami hormonalnymi jakie towarzyszą rozwijającemu się w twojej macicy dziecku. Jesteś częstym gościem w toalecie niezależnie od pory dnia i nocy oraz od ilości wypitej wody w ciągu dnia? Rozwijająca się ciąża a z nią dziecko, które z dnia na dzień staje się coraz większe sprawie, że rozrastająca się macica zaczyna uciskać na twój pęcherz moczowy, przez co zaczynasz co raz częściej odwiedzać ubikację niezależnie od godziny. Wyżej wymienione objawy są tylko objawami domniemanymi. Pamiętajmy, że najbardziej pewnym objawem jest sam poród oraz pierwsze spotkanie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here