Objawy porodu

Każda kobieta będąca w ciąży, u której wielkimi krokami zbliża się poród zaczyna się denerwować i martwić tym, czy aby na pewno nie przeoczy pierwszych objawów wskazujących na rozpoczęcie się porodu. Objawy porodu u każdej z nas są inne.

Objawy porodu

Objawy poroduNie ma typowych wytycznych, jak powinna wyglądać droga od rozpoczęcia się porodu, aż po rozwiązanie. Jeśli kobieta dokładnie obserwuje własne ciało i to jak się zachowuje, z pewnością zauważy oznaki nadchodzącego porodu, widoczne już kilka tygodni wcześniej.
Objawy porodu to dla wielu kobiet termin kojarzący się ze skurczami i bólem. Jednak symptomów, które przepowiadają nam TEN moment, jest o wiele więcej. Jeśli nadejdzie moment, że czujesz iż musisz wysprzątać całe mieszkanie, poprasować ciuszki dziecięce, odczuwasz przypływ mega siły, to znak, że poród jest tuż, tuż. Jest to tzw. syndrom wicia gniazda. Kolejnym objawem są ćwiczenia macicy, przygotowujące ją do tego, co czeka ją w niedalekiej przyszłości, czyli tzw. skurcze przepowiadające. Pojawiają się co jakiś czas, a długość ich trwania i odstępy między nimi, są różne. Ból skurczy przepowiadających to raczej lekki dyskomfort niż ból, którego nie można wytrzymać. U niektórych kobiet, wyraźnie obniża się brzuch. Jest to spowodowane zmieniającą się pozycją dziecka, które układa się główką w dół. Jeśli brzuch się obniży, łatwiej zaczyna się oddychać ciężarnej, jednak dziecko zaczyna mocniej uciskać na pęcherz, co powoduję dość częste wędrówki do toalety.

Kiedy należy udać się do szpitala?

Jeżeli skurcze zaczynają być regularne i nie chcą ustąpić nawet po kąpieli, a także bóle nie promieniują tylko od strony brzucha, ale także od krzyża, jest to oznaka, że należy szybko kierować się w stronę szpitala. Także odejście czopa śluzowego, mówi nam o nadchodzącej godzinie zero. Niektóre kobiety zauważą go na bieliźnie bez problemu, gdyż wyjdzie w całości. U innych natomiast jest wydalany w częściach, co może spowodować kobiecie umknięcie tego faktu. Również odejście wód płodowych, sygnalizuje zbliżający się poród. Często w niedługim czasie pojawiają się także skurcze. Wody płodowe nie odchodzą jednostajnym wypływem, najczęściej sączą się przez dłuższy czas. Jeśli kobieta zaczyna częściej się wypróżniać w postaci biegunki, to znak, że organizm przygotowuje się do porodu. Organizm niekiedy próbuje zorganizować sobie duży zapas energii, która w niedługim czasie będzie bardzo przydatna, dlatego często kobietę napadają ataki głodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here