Nieziemskie efekty wampirzego liftingu

Wampirzy lifting to prawdziwy hit wśród zabiegów oferowanych w klinikach urody. Spektakularne efekty i bezpieczeństwo sprawiają, że korzystają z niego nie tylko zwykli ludzie, ale także osoby z pierwszych stron gazet, chętnie chwaląc się efektami terapii osoczem bogatopłytkowym poprzez profile na portalach społecznościowych. Nic dziwnego, wampirzy lifting jest zabiegiem, który warto poznać.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Istnieje kilka metod terapii osoczem bogatopłytkowym, a każde z nich – choć przebieg zabiegów wygląda podobnie – niesie różne rezultaty. Zabiegi składają się z trzech etapów. W pierwszym z nich do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość krwi pacjenta, którą następnie odpowiednio się przygotowuje – tak by otrzymać najbardziej wartościowy koncentrat osocza bogatopłytkowego. Proces polega na oddzieleniu erytrocytów i leukocytów od osocza, zawierającego płytki krwi. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe poddaje się aktywacji i aplikuje w skórę poprzez iniekcję. Eksperci Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy wskazują, że istnieje kilka metod mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, a ich zastosowanie najlepiej skonsultować z lekarzem podczas konsultacji wstępnej.

Osocze bogatopłytkowe PRP

Osocze PRP uzyskiwane jest ze świeżej krwi bezpośrednio przed zabiegiem wampirzego liftingu. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym stanowią populację komórek o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek. Za ich sprawą dochodzi do wzrostu dynamiki podziałów komórkowych, tworzeniu nowego białka i poprawie ukrwienia tkanki – te cechy powodują, że osocze PRP świetnie sprawdza się w terapii anti-aging. Komórki macierzyste są zdolne do naprawy uszkodzeń tkankowych i odbudowy zmniejszającej się z wiekiem aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. PRP zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu, odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka. Najważniejszymi czynnikami wzrostu, zawartymi w PRP są:

 • Transformujący czynnik wzrostu-beta TGF-b wspomagający wzrost matrycy pomiędzy komórkami,
 • Płytkowy czynnik wzrostu PDGF stymulujący wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie,
 • Naskórkowy czynnik wzrostu EGF stymulujący wzrost i różnicowanie komórek – przyspieszający gojenie ran
 • Czynnik wzrostu fibroblastów FGF stymulujący powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Terapia PRP przeznaczona jest dla osób przywiązujących wagę do naturalności, zarówno terapii, jak i efektów jej przeprowadzenia. Zabieg nie wywołuje odczynów czy alergii, ponieważ nie wymaga stosowania sztucznych substancji. Wśród wskazań do zastosowania osocza bogatopłytkowego PRP zalicza się:

 • wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu
 • wiotkość skóry, zmarszczki, fałdy (twarz, szyja, dekolt, dłonie, etc)
 • blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy
 • fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry)
 • starzenie się skóry całego ciała
 • rany, zabiegi naruszające ciągłość naskórka i skóry
 • medycyna regeneracyjna (leczenie licznych chorób zwyrodnieniowych, urazów, zmian pourazowych)

Osocze bogatopłytkowe ACP – czynniki wzrostu

Arthrex ACP (Autologous Conditioned Plasma) to nowoczesna, innowacyjna forma zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości. Jest to innowacyjny system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym, pomijającym antykoagulanty i aktywatory chemiczne. Dzięki temu zabieg poza najwyższą koncentracją czynników wzrostu jako jedyny na rynku jest całkowicie bezbolesny. Nowe parametry odwirowywania osocza oraz unikalna metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, bez bólu i pieczenia. Mezoterapię osoczem  bogatopłytkowe ACP wykorzystują i chwalą eksperci Bieńkowscy Clinic, którzy wskazują, że dzięki wysokiej zawartości własnych czynników wzrostu w naturalny sposób odmładza i rozświetla skórę, przywracając jej świeżość i redukując zmarszczki, rozstępy i blizny. Ponadto zabiegi Arthrex ACP wskazane są w przypadku:

 • oznak starzenia, wiotkości, wysuszenia i ścieńczenia skóry
 • fotostarzenia
 • blizn i rozstępów
 • łysienia i osłabienia włosów (łysienie androgenowe, plackowate)
 • bólu stawów i tkanek miękkich
 • zwyrodnienia stawów – choroby zwyrodnieniowej
 • zwiotczenia tkanek narządu rodnego i okolic intymnych po porodzie oraz w okresie około i po menopauzie
 • zaburzeń gojenia ran, odleżyn.

W celu dostosowania odpowiedniej metody do indywidualnych predyspozycji, warto skonsultować się z ekspertami, poprzez stronę internetową www.bienkowscyclinic.pl 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here