Naturalne surowce kosmetyczne – jak dbać o swój organizm?

Wzrost świadomości użytkowników oraz wiedzy naukowej sprawiają, że na rynku kosmetycznym bardzo dużą popularnością cieszą się obecne kosmetyki naturalne. Ich skład wolny jest o powszechnie spotykanych substancji chemicznych, które, mimo że uznane za szkodliwe, wciąż stanowią podstawę wielu produktów dostępnych w drogeriach. W niniejszym wpisie sprawdzamy, jakie naturalne surowce kosmetyczne stosowane są najczęściej.

Alternatywny sposób na higienę i pielęgnację

Kosmetyki naturalne powstały w odpowiedzi na coraz częściej spotykane problemy zdrowotne użytkowniczek i użytkowników powszechnie spotykanych produktów drogeryjnych. Reakcje alergiczne, problemy ze skórą, a nawet w skrajnych wypadkach, potwierdzone naukowo działanie rakotwórcze. Wszystko to sprawia, że wielu klientów i klientek straciło zaufanie do koncernów z branży kosmetycznej. W poszukiwaniu alternatyw zwrócili się oni do Matki Natury. Wybór jest jak najbardziej słuszny, ponieważ, naturalne surowce kosmetyczne posiadają wiele właściwości prozdrowotnych, odznaczając się przy tym również niezwykłymi walorami zapachowymi.

Oleje roślinne

Oleje zimnotłoczone (nierafinowane) uzyskuje się w wyniku przeciskania przez pracę danych roślin. Otrzymywany w ten sposób olej zachowuje wszystkie swoje właściwości, witaminy, konsystencję, a także aromat. Do najczęściej wykorzystywanych olejów tego typu należą olej z czarnuszki, awokado, laurowy, z pestek dyni, marchewki, jojoba, liposomowy, rycynowy, ze słodkich migdałów, arganowy, makadamia i wiele więcej.

Masła

Masła powstają w wyniku tłoczenia na ciepło. Zachowują również wszystkie najważniejsze witaminy oraz właściwości. Od olejów, jak sama nazwa wskazuje, odróżnia je konsystencja. Dzięki temu masła stanowią wartościową alternatywę dla kremów. Najpopularniejsze z nich to masło kakaowe, SHEA, kokosowe, z mango, awokado, morelowe i aloesowe.

Ekstrakty

Często wykorzystuje się również ekstrakty. Stężone, standaryzowane wyciągi z roślin stanowią prawdziwą bombę witamin i minerałów. Dzięki dużemu stężeniu możliwe jest nasycenie kosmetyku ich odpowiednią dawką, bez zwiększania objętości. Można też stosować je samodzielnie, zwłaszcza gdy potrzebne jest działanie o dużej intensywności. Najczęściej stosuje się ekstrakty liposomowe, wodę różaną, olej z pestek, esencje pomarańczowe, z drzewa herbacianego, werbeny, grejpfruta, mięty, ziół, hydrolaty, żele czy proszki.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne – są to ciekłe i lotne substancje zapachowe, które uzyskuje się ze specjalnej tkanki wydzielniczej roślin. Są stosowane nie tylko w perfumiarstwie, lecz również aromaterapii i ziołolecznictwie. Dużą popularnością cieszą się między innymi olejek lawendowy, tymiankowy, sosnowy, szałwiowy, sandałowy, pomarańczowy, migdałowy, miętowy, lawendowy, jodłowy, jałowcowy, herbaciany, eukaliptusowy, cedrowy, brzozowy czy anyżowy.

Naturalne surowce kosmetyczne – różnorodny i bogaty wybór

Kosmetyki naturalne, to nie tylko wymienione powyżej składniki. Pomysłowość producentów nie zna granic, a pozostałe stosowane surowce kosmetyczne odznaczają się równie ciekawym pochodzeniem, co właściwościami. W tym miejscu dowiesz się więcej http://overlack.com.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Wszelkiego rodzaju naturalne zagęstniki i emulgatory (jak np., miód) algi, glinki i błota, a także suszone kwiaty dopełniają ofertę, gwarantując olbrzymią różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań. Jeżeli nie grożą nam reakcje alergiczne, kosmetyki naturalne to znakomita alternatywa. Pozwalają zadbać o higienę i wygląd, odznaczając się przy tym działaniem prozdrowotnym!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here