najlepsze witaminy

Czy ty również należysz do osób, które reagują osłabieniem organizmu na nadchodzące zmiany pogodowe? Nie jesteś jedyny. Takich osób jest bowiem wiele. Ogólne zmęczenie, wypadanie włosów, senność i pogorszenie nastroju, to główne symptomy tego, że nasz organizm przestraja się na wiosenny tryb pracy. Oczywiście, warto także skorzystać z porady lekarskiej i udać się na kontrolną morfologię. Nie należy jednak wpadać w panikę. Najprawdopodobniej jest to tylko niegroźne osłabienie organizmu po zimie. Brak słońca oraz mniejsza ilość spożywanych warzyw i owoców dają nam się we znaki. W pierwszej linii obrony przed tym stanem, warto sięgnąć po najlepsze witaminy, jakie możemy suplementować.

Najlepsze witaminy

Pamiętajmy jednak, że suplementacja nie może zastąpić zróżnicowanych posiłków. Sięgajmy po mrożone warzywa i owoce, są bowiem tak samo wartościowe, jak świeże. Ich jakość nie ulega pogorszeniu w trakcie procesu mrożenia, w dalszym ciągu dostarczają naszemu organizmowi najlepszych witamin. Powinno nam to pomóc przetrwać do czasu, aż świeże owoce i warzywa będą dostępne na każdym ryneczku, bądź w naszym ogrodzie.

Jeśli zdecydujemy się na suplementację, powinniśmy sięgnąć po najlepsze witaminy. Można je zażywać osobno, bądź wybrać zestaw witamin. Pamiętajmy, że okres przesilenia wiosennego sprzyja przeziębieniom. Nie żałujmy więc sobie witaminy C. Równie ważna jest witamina D, czyli witamina, która pozyskujemy dzięki promieniom słonecznym, docierajacym do naszej skóry. Tę witaminę powinniśmy przyjmować przez cały rok, ze względu na to, iż klimat w którym żyjemy, nie obfituje w słoneczne dni.

Kolejną niezwykle ważną dla nas substancją jest witamina B12, zwana też czerwoną witaminą. Jej niedobór niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów, które mogą przypominać depresję. W skrajnych przypadkach powoduje wręcz jej ciężką postać. Zapobiega również uczuciu zmęczenia oraz osłabienia, dlatego jej suplementowanie z pewnością postawi nas na nogi. Przy okazji wspomnieć należy też o anemii, która także źle wpływa na organizm. O tym, że cierpimy na anemię dowiemy się z rutynowych badań krwi. Jest to bowiem, mówiąc potocznym językiem: niedokrwistość. Świadczyć o niej może ogólne osłabienie oraz blada skóra, jak również zawroty głowy, brak koncentracji, czy duszności. Najczęstszą przyczyną anemii jest niedobór żelaza.

Kwas foliowy

Co jest bardzo ważne podczas planowania ciąży, wiedzą na pewno wszystkie przyszłe mamy. Kwas foliowy, czyli witamina z grupy B. Niezbędna wręcz w organizmie kobiet w ciąży, ma znaczący wpływ na rozwój płodu. Jak się okazuje, powinni zażywać ją również przyszli tatusiowie, którzy planują spłodzenie potomka. Tak naprawdę na niedobory tej witaminy cierpimy prawie wszyscy, gdyż bardzo trudno dostarczyć odpowiednią jej ilość wraz z pożywieniem. Warto zatem, nie tylko na wiosnę, zaopatrzyć się w najlepsze witaminy, jakie możemy dostarczyć swojemu organizmowi. Z pewnością odwdzięczy się on nam za to pokładami energii, lepszym nastrojem oraz promiennym wyglądem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here