olejek lawendowy

Nadchodzi jesień, a wraz z nią obniżenie nastroju, samopoczucia, chandra oraz pierwsze infekcje. Z pomocą przychodzą olejki naturalne, znane ze swoich pielęgnacyjnych i leczniczych właściwości od tysiącleci. Mogą być wykorzystywane na skórę w ramach masażu czy jako składnik balsamów, kremów i serum, ale również do aromaterapii, głównie ze względu na piękny zapach. Wiadomo, że każdy olejek naturalny wykazuje inne właściwości. Przedstawiamy te, które warto nabyć, by przygotować się na zniesienie ponurej jesieni w optymalnym komforcie.

Olejki do pielęgnacji skóry

Skóra jesienią nie jest jeszcze zregenerowana po silnych, wakacyjnych promieniach słońca. Wymaga nawilżenia, warto wpływać też na jej elastyczność. Przyda się olejek jojoba, arganowy, z dzikiej róży, migdałowy czy ten z pestek granatu. Wszystkie można dodawać do kremów i balsamów codziennego użytku. Ich dodatkowe działanie to także minimalizowanie zmarszczek i opóźnianie wszelkich procesów starzenia się skóry.

Olejki na zwalczanie infekcji górnych dróg oddechowych

Olejki naturalne, takie jak olejek eukaliptusowy, tymiankowy, miętowy czy olejek sosnowy doskonale nadają się do niwelowania kataru, udrażnianiu górnych dróg oddechowych, zwalczania kaszlu. Mają działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, wykazują też odświeżający, orzeźwiający zapach, który ułatwia oddychanie i odtyka nozdrza.

Olejki na poprawę nastroju

Jesienią warto zadbać o piękny zapach w domu nie tylko w ramach odświeżania powietrza, ale by móc wpływać na nastrój. Okazuje się, że jesienną chandrę udaje się zwalczyć poprzez wykorzystanie świec zapachowych czy rozpalanie kominków do aromaterapii. Sprawdza się olejek lawendowy, różany, wszelkie olejki cytrusowe. Co ciekawe, zapach olejków warto dobierać odpowiednio do samopoczucia i zakładanych efektów. Niektóre uspokajają, pomagają usnąć, inne zaś orzeźwiają, dodają energii, niwelują bóle głowy.

Nie ma wątpliwości, że olejki naturalne są skuteczne, ale należy dobierać je odpowiednio. Liczą się nie tylko pożądane efekty, ale też sama jakość wyrobu. Olejek musi być wyrabiany w sposób naturalny, mieć oryginalne pochodzenie. Ma być także przechowywany w odpowiednim opakowaniu, we właściwych warunkach. Tylko olejki oryginalne najlepszej jakości wykazują dobroczynne właściwości. Warto zwracać szczególną uwagę na wybór producenta i specyfikację produktu, ponieważ ogromna popularność olejków sprawia, że na rynku nie brakuje podróbek tych wyrobów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here