Mikropigmentacja skóry głowy- na czym polega

W końcu nadszedł przełomowy moment dla wszystkich, którzy zmagają się z łysieniem. Jeszcze do niedawna uznawane to było za przypadłość nieuleczalną, a osoba, którą dotknęło to schorzenie, nie miała żadnych szans na to, aby polepszyć swój wygląd. Na całe szczęście na rynku cały czas pojawiają się nowe metody, które szczególnie warto wziąć pod uwagę!

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Najprościej rzecz ujmując, mikropigmentacja skóry głowy to nieinwazyjna, niechirurgiczna metoda walki z łysieniem głowy. Dodatkowym atutem jest to, iż sposób ten jest polecany każdemu, bez względu na, to kiedy i z jakiego sposobu stracił swoje włosy. W tej chwili jest to najlepsza metoda na to, aby odzyskać dawny wygląd i pozbyć się łysiny. Wybierana jest ona głównie przez mężczyzn, ale także przez niektóre kobiety, których włosy przerzedziły się z różnych przyczyn. Najważniejsze, że technika ta jest w pełni skuteczna i bezpieczna.

Jak wygląda zabieg?

Na pewno warto wyjaśnić również, jak przebiega sama mikropigmentacja skóry głowy. Sama nazwa brzmi dość poważnie i może kojarzyć się z czymś bardzo skomplikowanym. Tak jednak wcale nie jest. Zabieg mikropigmentacji polega po prostu na wprowadzeniu pigmentu w skórę głowy, dzięki czemu tworzone są małe punkciki, które wyglądają jak krótko przycięte włosy. Przyznać trzeba, iż efekt jest naprawdę naturalny i bardzo trudno odróżnić byłoby prawdziwe włosy od tych wykonanych podczas zabiegu. Pigmentacja wykonywana jest w miejscach, gdzie występuje całkowita łysina lub tam, gdzie włosy są znacząco przerzedzone. Warto pamiętać o tym, iż takich zabiegów najczęściej należy wykonać kilka. Zalecana ilość to trzy, ale oczywiście wszystko ustalane jest indywidualnie. Dopiero po zakończonej serii zabiegów, można ocenić faktyczne efekty. Podczas jednej wizyty byłoby niemożliwe uzyskać takie rezultaty, a ponadto zdarza się, iż po jakimś czasu trzeba te efekty nieco wzmocnić.

Jak długo utrzymuje się efekt po mikropigmentacji?

Od razu należy zaznaczyć, iż nie jest to zabieg dający rezultaty na całe życie. Niemniej jednak efekty utrzymują się niewiarygodnie długo, ponieważ aż do kilku lat. Jest to doskonały wynik, jeśli chodzi o pigmentację skóry. Oczywiście pigmentacja nigdy nie znika całkowicie. Dlatego po czasie często wystarczy wykonać zabieg odświeżenia, a efekty ponownie widoczne będą przez wiele lat. Właśnie to sprawia, że mikropigmentacja jest metodą tak szeroko polecaną. Dzięki niej można cieszyć się swoim nowym wyglądem przez bardzo długi czas, a potem wystarczy wizyta, aby ponownie wzmocnić efekt.

Zainteresowany zabiegiem? Zajrzyj na stronę https://klinikasmp.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here