Makijaż permanentny brwi, oczu i ust – zyskaj więcej czasu o poranku!

Wyobraź sobie, że nie musisz już spędzać dużo czasu przed lustrem, by wyglądać perfekcyjnie. Rano możesz skupić się na zjedzeniu zdrowego śniadania i krótkim relaksie przed pracą. Makijaż permanentny Ci w tym pomoże! W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na trwałe pomalowanie brwi lub ust, albo na czarującą kreskę na górnej powiece.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody i uwydatnienie jej atutów. Przy okazji można zatuszować takie mankamenty, jak niewielka asymetria ust czy przerzedzenie brwi. Makijaż trwały nadaje twarzy głębi i wyrazistości.

Atuty makijażu permanentnego:

  • oszczędność czasu – nareszcie nie musisz się zrywać wcześnie rano z łóżka, by wykonać perfekcyjny makijaż,
  • nienaganny wygląd podczas uprawiania sportu – makijaż permanentny nie rozmaże się pod wpływem potu i wody,
  • nie wywołuje alergii – idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają uczulenie na większość kolorowych kosmetyków.

Gdy zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, możesz spodziewać się specjalistycznej konsultacji przed zabiegiem. Bezpłatna konsultacja z linergistką przed wykonaniem makijażu permanentnego to standard w takich miejscach, jak Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach. Podczas spotkania omawiane są takie szczegóły, jak metoda pigmentacji, kolor oraz kształt poszczególnych elementów makijażu.

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu wybranego koloru do warstwy podstawnej naskórka. Odbywa się to za pomocą specjalistycznej, sterylnej i precyzyjnej igły. Niektórzy porównują ten zabieg do techniki tatuażu, ale różnica jest istotna. Makijaż trwały od tatuażu różni się głębokością warstwy, do której dociera barwnik, oraz wynikającą z tego trwałością. Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze przez 1-3 lata, podczas gdy tatuaż pozostaje na niej na zawsze. Makijaż permanentny nie znika całkowicie, ale traci kolor, więc po tym czasie najlepiej jest uzupełnić kolor.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to przede wszystkim wyraźny i regularny kontur ust oraz wypełnienie ich soczystym kolorem. Zabieg łączony – kontur ust z wypełnieniem – to najczęściej wybierana opcja makijażu permanentnego ust. Usta po pełnym makijażu permanentnym sprawiają wrażenie większych i pełniejszych. Jeśli zdecydujemy się na sam kontur, każdorazowo przed wyjściem z domu, konieczne będzie malowanie ust szminką. 

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi polega na nadaniu wyrazistego koloru brwiom (korespondującego z kolorem włosów i karnacji) oraz stworzeniu idealnego łuku brwiowego. Pierwszym etapem zabiegu jest naszkicowanie odpowiedniego kształtu brwi, dopasowanego do ich naturalnego ułożenia. Następnie linergistka wprowadza w naskórek pigment, rysując na brwiach drobne kreseczki, które doskonale imitują naturalne włoski. Narysowane w ten sposób brwi nie wyglądają sztucznie, są gęste i wyraziste.

Makijaż permanentny oczu

Celem makijażu permanentnego oczu jest podkreślenie ich koloru oraz kształtu dzięki namalowaniu na powiekach kresek o właściwie dobranej grubości. Delikatna, cienka kreska na linii rzęs wizualnie je zagęszcza. Kobiety, które wolą bardziej wyrazisty makijaż, mogą zdecydować się na kreskę dekoracyjną o dowolnym kształcie i wielkości na górnej powiece. Odpowiednio dopasowana kreska pozwoli optycznie powiększyć zbyt małe oczy lub “oddalić” od siebie blisko osadzone oczy.

Dowiedz się więcej na temat makijażu permanentnego w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here