Laser Pico Genesis – sprzymierzeniec w walce z niedoskonałościami

Zmarszczki nie są największym problemem, z jakim zmaga się dojrzała skóra. Ogromnym utrapieniem dla wielu osób są przebarwienia, których niezwykle trudno się pozbyć. Ciemne plamy na skórze szpecą i przeszkadzają bardziej niż zmarszczki. Czy można pozbyć się ich w skuteczny sposób? Tak, za pomocą lasera Pico Genesis. Jak działa to urządzenie i jakie jeszcze efekty można za jego pomocą uzyskać?

Laser Pico Genesis – przebarwienia nie mają szans!

Dlaczego laser Pico Genesis jest taki skuteczny? W odróżnieniu od typowych laserów, urządzenie to ma właściwości charakterystyczne dla kilku różnych laserów: 

  • dysponuje trzema długościami fali (532 nm, 670 nm i 1064 nm), 
  • spełnia funkcje lasera pikosekundowego i nanosekundowego, 
  • pracuje zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym. 

Szeroki zakres parametrów sprawia, że za pomocą lasera Pico Genesis można przeprowadzić rozmaite terapie. Jego najważniejszym zastosowaniem jest usuwanie różnego rodzaju plam na skórze – posłonecznych, hormonalnych oraz łagodnych zmian barwnikowych. Po zabiegu cera zyskuje wyraźnie równomierny koloryt.

Wszechstronne działanie lasera pikosekundowego

Laser Pico Genesis służy również jako metoda redukcji objawów fotostarzenia – powoduje regenerację kolagenu w skórze i dzięki temu spłyca zmarszczki. Redukcja zmarszczek, odmłodzenie i rozjaśnienie przebarwień, to nie koniec możliwości lasera Pico Genesis – podkreślają eksperci z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic – za jego pomocą można również obkurczyć nadmiernie poszerzone pory, odświeżyć i rozświetlić skórę.

Laserowe usuwanie przebarwień – łatwo i bezpiecznie

Laseroterapia Pico Genesis to zabieg praktycznie bezbolesny. Nie wymaga ani hospitalizacji, ani okresu rekonwalescencji. Podczas naświetlania skóry laserem równocześnie używany jest nowoczesny system schładzający skórę pacjenta – dzięki temu odczucia bólowe i dyskomfort redukowane są do minimum. 

Zabieg laserem Pico Genesis to prosta procedura – po oczyszczonej i odtłuszczonej skórze przesuwa się głowicę lasera emitującą impulsy świetlne o parametrach ściśle dobranych do leczonego problemu. Jest to łatwy, szybki i bezpieczny zabieg, ale pod warunkiem, że wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej. Po zakończonej sesji na skórę aplikuje się specjalne, łagodzące dermokosmetyki.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry. Normalnym zjawiskiem jest ściemnienie leczonych przebarwień. Objawy te znikają po kilku dniach.

Laser Pico Genesis – trwałość efektów

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty terapii, zazwyczaj trzeba przeprowadzić serię kilku zabiegów laserem Pico Genesis – ich liczba i częstotliwość zależą od rodzaju przebarwień i typu skóry pacjenta. Na przykład w przypadku przebarwień hormonalnych wykonuje się zwykle od 3 do 5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Przebarwienia hormonalne to zmiany skórne o charakterze przewlekłym, więc po pewnym czasie mogą powstawać nowe, dlatego wskazana jest terapia podtrzymująca efekty – zazwyczaj są to 1-2 zabiegi w roku.

W trakcie trwania laseroterapii bardzo ważne jest równoczesne stosowanie terapii domowej, zgodnej z zaleceniami lekarza. Składają się na nią preparaty depigmentacyjne oraz ochrona przeciwsłoneczna. Zalecane jest również regularne, intensywne nawilżanie skóry oraz stosowanie łagodnych kosmetyków myjących. 

Na Twojej skórze widnieją nieestetyczne plamki, a może potrzebujesz delikatnego odmłodzenia? Dowiedz się więcej na temat lasera Pico Genesis: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-enlighten-triplex-pico-genesis-przebarwienia-fotostarzenie-poszerzone-pory/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here