Warto sobie czasem uświadomić, że najwięcej substancji nie przechodzi do naszego organizmu z pokarmu, który przyjmujemy. Organem, który pochłania najwięcej jest skóra. Co to dla nas oznacza? I jak wykorzystać potencjał organu, który otacza nas w każdym miejscu i ma takie właściwości?

Przede wszystkim warto się zastanowić, jakich preparatów używamy na co dzień i czy naprawdę są one dobre dla naszego stanu zdrowia. Nie do końca. Często jest tak, że chcemy zaoszczędzić i wybieramy najtańszy krem do rąk, albo nawet decydujemy się na ten z wyższej półki cenowej, ufając, że droższy znaczy lepszy. Może rzeczywiście skuteczność droższych produktów jest wyższa, ale to nie znaczy, że są one rzeczywiście lepszej jakości. Wszystkie produkty w równym stopniu zawierają jakieś szkodliwe, mniej lub bardziej, substancje, które przynoszą pożądane efekty na zewnątrz, ale w środku sieją niezłe spustoszenie.

Stąd też propozycja na to, żeby zacząć stosować produkty BIO, które kosztują nieco więcej, ceny są zbliżone jednak do produktów z wyższej półki w zwyczajnych drogeriach, ale za to produkty zakupione w specjalistycznym sklepie, będą miały wyższą jakość i skuteczność nie tylko w przypadku skóry, ale otoczą ochroną ponadto organy wewnętrzne. To w pewnym stopniu mogłoby zastąpić stosowanie sztucznych suplementów diety przyjmowanych doustnie. Przez skórę po prostu wchłania się więcej i znacznie skuteczniej.

Każdy chyba przyzna, że dbanie o siebie to podstawa, ale tu nie chodzi wyłącznie o wygląd zewnętrzny, dobry stan całego naszego ciała zagwarantuje dobre samopoczucie i świetny humor, a także energię do działania. Same korzyści prawda?

Jakie kroki poczynić teraz? Przede wszystkim udaj się do najbliższego sklepu z naturalnymi kosmetykami, gdzie znajdziesz sprzedawcę, który zna się na oferowanych w danym punkcie kosmetykach i doradzi Ci, co stosować i w jakich ilościach. Jak ze wszystkim – nie należy przesadzić w żadną stronę, bo każdy produkt stosowany w nadmiarze może się okazać trucizną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here