Jak wybrać tusz do rzęs

Tusz do rzęs jest jednym z najważniejszych akcesoriów w damskiej torebce. Popularna maskara jest często stosowana w sytuacjach, kiedy nie ma czasu na zrobienie pełnego makijażu. Wtedy nawet samo podkreślenie oka daje bardzo dobry efekt. Jednakże, aby móc cieszyć się tym efektem trzeba najpierw wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku tuszów do rzęs. Podpowiemy Wam dzisiaj jak to zrobić.

Jakie rodzaje tuszów do rzęs wyróżniamy?

Na rynku oferowana jest szeroka gama tuszów do rzęs. Wśród nich znajdują się tusze klasyczne, wodoodporne i hipoalergiczne. Ponadto możecie zdecydować się na tusz pogrubiający, podkręcający, wydłużający lub rozdzielający rzęsy. Na końcowy efekt, jaki uzyskacie na swoich rzęsach, wpływa nie tylko skład tuszu, ale także szczoteczka, w jaką zaopatrzona została Wasza maskara. Co ciekawe sklepy kosmetyczne oferują także tusze, które łączą w sobie różne właściwości. Przykładem jest tusz wydłużająco-pogrubiający bądź też pogrubiający i jednocześnie wodoodporny.

Tusze do rzęs występują w trzech postaciach. Wyróżniamy maskarę w płynie, w kamieniu oraz w kremie. Największą popularnością cieszą się obecnie tusze do rzęs w płynie. Tusze do rzęs w kamieniu i kremie można spotkać jedynie w sklepach internetowych. Stacjonarne punkty raczej nie zaopatrują się w tego typu produkty.

Czym kierować się wybierając tusz do rzęs?

Wybierając tusz do rzęs, należy zwrócić uwagę na jego skład. Różnice pomiędzy poszczególnymi produktami są zazwyczaj subtelne. Warto jednak wystrzegać się kosmetyków, w których występują substancje takie jak:

– BHT,

– TEA,

– EDTA,

– isopropyparaben,

– butylparaben,

– imidazolidinyl urea,

– tocopheryl acetate.

Co ciekawe w sklepach coraz częściej można spotkać tusze do rzęs o składzie naturalnym. Dostępne są także tusze wegańskie złożone z wosków i olejków pochodzenia roślinnego.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając tusz do rzęs, jest zapach. Jeżeli tusz pachnie intensywnie i sztucznie, to nie warto decydować się na jego zakup. Może to świadczyć o niskiej jakości tuszu lub przekroczeniu terminu ważności.

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór jest rodzaj tuszu oraz rodzaj szczoteczki. Rodzaje tuszów opisaliśmy powyżej. Słów kilka warto zatem poświęcić szczoteczkom. Producenci oferują dwa rodzaje szczoteczek do rzęs – silikonową oraz plastikową.

Szczoteczka silikonowa rozdziela, wydłuża, a także delikatnie podkręca nawet proste rzęsy. Świetnie sprawdza się w przypadku krótkich rzęs. Ten typ szczoteczki najczęściej spotyka się w maskarach, które mają wydłużyć i rozdzielić rzęsy. Szczoteczki plastikowe są stosowane w tuszach pogrubiających.

Szczoteczki do rzęs mogą mieć także różny kształt. Wyróżniamy szczoteczki w kształcie klepsydry, łuku, stożka, kulki oraz modele klasyczne. Każda z nich ma określone właściwości i pozwala uzyskać odmienny efekt. Szczoteczki mogą także różnić się długością włosia. Te z krótkim i gęstym włosiem będą idealne do krótkich rzęs. Szczoteczki z długim włosiem rozdzielają i wydłużają rzęsy. Umożliwiają równomierne rozprowadzenie tuszu. Dają bardzo naturalny i subtelny efekt.

Kupując tusz do rzęs bourjois, warto kierować się powyższymi informacjami. Dzięki nim nie będziecie miały problemu z doborem tuszu idealnego do Waszych rzęs i dającego oczekiwany efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here