Zadbane i piękne stopy aktualnie są traktowane już niemalże na równi z dłońmi, jako wizytówka zadbanej kobiety z klasą. Niestety wciąż jest to obszar naszego ciała, który traktujemy po macoszemu. Często zdarza się, że jesteśmy zabiegane i brakuje nam czasu na dbanie o wygląd stóp. Całe szczęście przemysł kosmetyczny ciągle się rozwija i wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, ułatwiając i usprawniając pielęgnację. Jednym z udogodnień usprawniających dbanie o stopy są skarpetki złuszczające. Jednak aby ich stosowanie przynosiło oczekiwane efekty, powinnyśmy przestrzegać pewnych reguł.

1. Wybór odpowiednich skarpetek

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych rodzajów skarpet pielęgnujących stopy oferowanych przez różne firmy. Warto dokładnie zapoznać się z ich zastosowaniem, zanim je wykorzystamy. Możemy zdecydować się na skarpety pielęgnacyjne, która nawilżają i wygładzają naszą skórę. Tego typu skarpet możemy używać częściej. Jeżeli zdecydujemy się na skarpety złuszczające, to należy wziąć pod uwagę fakt, że one również występują w różnych wariantach; możemy znaleźć skarpetki złuszczające o dodatkowym działaniu nawilżającym, regenerującym, czy odświeżającym.

2. Przed użyciem

Przed zastosowaniem skarpet nie powinniśmy stosować żadnych zabiegów złuszczających naskórek. Aby przyspieszyć proces złuszczania można wymoczyć wcześniej stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem ulubionych olejków eterycznych. Po założeniu skarpetek złuszczających dobrze jest założyć na nie zwykłe bawełniane skarpetki lub owinąć stopy kocem, ciepło również wpływa pozytywnie na wnikanie czynników aktywnych. Ważne jest, aby przestrzegać dokładnie zaleceń producenta i nie przetrzymywać preparatu na skórze dłużej, niż jest to zalecane, ponieważ może dojść do nadmiernego złuszczenia naskórka i w efekcie pojawienia się ran. Z tego samego powodu nie zaleca się stosowania tego rodzaju pielęgnacji zbyt często.

3. Po zastosowaniu

W żadnym wypadku nie należy ingerować w etap złuszczania naskórka, a w szczególności nie wolno zrywać skórek, które zaczynają odchodzić. Dodatkowo zaleca się codzienne nawilżanie skóry, jednak powinnaś najpierw sprawdzić, czy Twój krem do stóp nie ma składników złuszczających, które mogłyby podrażnić skórę po zabiegu. Pamiętaj także, że tylko regularna pielęgnacja ma szansę dać długotrwałe i widoczne efekty.

Więcej o modzie i ubraniach przeczytasz na https://www.moda.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here