Tłusta cera jest niewątpliwie bardzo problematyczna. Sprawia ona kłopoty nie tylko w doborze odpowiedniej pielęgnacji, ale również i podczas makijażu. Nadmierne błyszczenie nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również sprawia, iż makijaż bardzo szybko znika z twarzy. Jednak są skuteczne sposoby, dzięki którym można sobie radzić z przetłuszczającą się cerą.

Latem bardzo ceni się naturalny look. Jednak cera pełna niedoskonałości nie sprzyja pokazywaniu się kompletnie bez makijażu. Warto zatem szukać takich kosmetyków, które nie będą zapychały porów, ale będą wyglądały na twarzy naturalnie.

Szczególnie ważne jest także zapewnienie ochrony skórze. W tym celu najlepiej sprawdzą się kosmetyki mineralne, absorbujące sebum, które zawierą również filtr SPF. Dzięki temu skóra będzie zmatowiona, zabezpieczona, a także nie będzie narażona na powstawanie zaskórników i stanów zapalnych, o które bardzo łatwo przy tego typu cerze.

Nie bez znacznie jest też dieta. Posiadaczki cery tłustej, skłonnej do błyszczenia powinny zwracać szczególną uwagę na to, co znajduje się na ich talerzu. Warto zrezygnować z ostrych dań, zbyt tłustych, a także należy unikać nadmiernego spożywania alkoholu. Warto uważać także na cukry proste, które wzmagają procesy zapalne, a tym samym mogą przyczyniać się do powstawania ropnych zmian na skórze.

Dobrym i skutecznym sposobem na zmatowienie cery jest potraktowanie jej matującym pudrem sypkim. Dobrze jeśli będzie on miał naturalny skład, bez substancji które mogą powodować powstawanie zaskórników. Świetnie sprawdzi się na przykład puder bambusowy.

Mając cerę tłustą warto mieć zawsze przy sobie bibułki matujące. Wystarczy przyłożyć je do miejsca, które jest nadmiernie przetłuszczone i bibułka pochłonie nadmiar sebum. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż dokładanie kolejnej warstwy pudru.

Cera tłusta i skłonna do przetłuszczania wymaga szczególnej troski. Jednak stosowanie się do pewnych zasad i dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji oraz do makijażu może przynieść znaczną poprawę stanu cery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here