Jednym z najlepszych sposobów na walkę z przeziębieniem jest zastosowanie inhalacji. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z zatokowym bólem głowy, kaszlem i katarem. Ta metoda nie obciąża żołądka ani wątroby, przynosi praktycznie natychmiastową ulgę. W przypadku częstych infekcji i nawracającego zapalenia zatok, warto rozważyć zakup nebulizatora.

Nebulizator to urządzenie elektryczne, które umożliwia rozproszenie w powietrzu płynnego lekarstwa bądź soli fizjologicznej. Dzięki temu substancja trafia do dróg oddechowych w postaci malutkich kropelek. Poza nebulizatorem, możemy również stosować inhalacje w domu, przygotowując wszystko własnoręcznie.

Potrzebujemy do tego przede wszystkim olejek eteryczny, na przykład miętowy, eukaliptusowy bądź szałwiowy. Do miski nalewamy wrzącej wody, dodajemy kilka kropel olejku i pochylamy się nad miską, wdychając nosem i wydychając powietrze. Częste domowe inhalacje nawilżają śluzówkę i pomagają zwalczyć negatywne objawy przeziębienia czy zapalenia zatok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here