Dlaczego manicure hybrydowy cieszy się tak ogromną popularnością?

0
491

Moda na paznokcie hybrydowe trwa już od dobrych kilku lat i raczej nic nie zapowiada zmian w tej kwestii. Każdy szanujący się salon kosmetyczny ma w swojej ofercie usługę manicure hybrydowego. Wiele kobiet próbuje też nauczyć się tej niezbyt skomplikowanej techniki, żeby móc zadbać o swoje paznokcie w domu. Co sprawia zatem, że hybryda bije rekordy popularności?

Bezkonkurencyjna trwałość

Nawet nie warto porównywać trwałości lakieru hybrydowego oraz zwykłych lakierów. W przypadku hybrydy duogel.pl można zapomnieć o odpryskach i to nawet po myciu naczyń czy też sprzątaniu mieszkania. Dobrze nałożony lakier hybrydowy może spokojnie wystarczyć na dwa lub nawet trzy tygodnie i przez cały ten czas powinien prezentować się równie elegancko.

Warto także podkreślić, że manicure hybrydowy może pochwalić się porównywalną trwałością do manicure żelowego oraz akrylowego. W przeciwieństwie do tipsów nie istnieje także ryzyko odpadnięcia tuż przed ważną imprezą. Ponadto lakiery hybrydowe wyróżniają się wysoką trwałością, dzięki czemu można korzystać z nich przez wiele miesięcy i to bez utraty konsystencji. Może okazać się, że inwestycja w droższe lakiery do manicure hybrydowego zwróci się w mgnieniu oka.

Naturalny wygląd

W ostatnich latach powróciła moda na bardziej naturalny wygląd. Dotyczy to także paznokci, dlatego powoli w zapomnienie odchodzą nienaturalnie długie tipsy, które zdecydowanie utrudniały wykonywanie codziennych czynności. Właściwie wszystkie metody sprzed ery hybrydy prezentowały się dość sztucznie i bardzo widoczna była charakterystyczna wypukłość paznokcia.

W przypadku dobrze wykonanego manicure hybrydowego można mieć problem z odróżnieniem paznokci pomalowanych zwykłym lakierem od tych z hybrydą. Przy pomocy tej metody trudno także znacząco przedłużyć paznokieć, co także wpływa na naturalny efekt. Warto pamiętać, że bardzo długie paznokcie już dawno przestały być synonimem zadbanej kobiety, która nadąża za obowiązującymi trendami kosmetycznymi.

Paznokcie w dobrym stanie

Każdy manicure może osłabić płytkę paznokcia, zwłaszcza w przypadku łamliwych czy też słabych paznokci. W przypadku słabych paznokci warto od czasu do czasu zrobić sobie przerwę od lakieru hybrydowego. Manicure tego typu należy zasadniczo do najbezpieczniejszych metod, musi być jednak wykonany w profesjonalny sposób. Na dodatek utwardzona przy pomocy lampy płytka jest znacznie bardziej odporna na pęknięcia i złamania, co może pomóc w zapuszczeniu paznokci.

Bardzo ważnym momentem jest zdejmowanie lakieru hybrydowego, które w przypadku braku umiejętności rzeczywiście może skończyć się uszkodzeniem płytki. Z tego powodu lepiej zostawić tę czynność profesjonalistkom i nie podejmować prób usunięcia hybrydy na własną rękę, jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Warto także pamiętać, że zbyt długie noszenie paznokci hybrydowych może przyczynić się do przesuszenia płytki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here