Czy depilacja laserem jest zdrowa?

Depilacja laserem cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież jest to jedyny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia z wybranej partii ciała. Kilka zabiegów wystarczy, by włosy nie odrosły już nigdy więcej, a skóra pozostała idealnie gładka.

Czy jednak depilacja laserowa jest bezpieczna? Czy może z niej korzystać każdy? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje w tym zakresie.

Jak potwierdzają eksperci, którzy w Klinika Spire Clinic przeprowadzają profesjonalne zabiegi laserowe, wykorzystanie urządzenia najnowszej generacji minimalizuje niemalże do zera ryzyko negatywnych skutków ubocznych. Fakt, że słabej jakości sprzęt do depilacji laserowej może wywołać przebarwienia skóry czy też oparzenia. Dzieje się tak również wtedy, gdy zabiegi przeprowadzane są przez niewykwalifikowane osoby. Jeśli jednak zostaną zachowane najwyższe standardy, nie ma mowy o tego rodzaju powikłaniach. Nowoczesne lasery automatycznie dobierają parametry działania laserowego światła, dzięki czemu dobór natężenia nie może działać negatywnie.

Należy też podkreślić, że najlepszej jakości lasery posiadają nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz, dzięki czemu trwałe usuwanie włosków jest praktycznie bezbolesne.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów laserowych?

Chociaż depilacja laserem jest w pełni bezpieczna, to jednak nie każdy może z niej korzystać. Okazuje się, że takie zabiegi należy odłożyć w czasie w przypadku ciąży oraz karmienia piersią, natomiast całkowicie zrezygnować z nich trzeba w przypadku chorób skórnych, takich jak bielactwo bądź łuszczyca, chorób nowotworowych oraz chorób, których objawem jest mała krzepliwość krwi.

Pamiętajmy, że dobrze wykonany zabieg depilacji laserowej jest w pełni zdrowy dla ludzkiego organizmu, nie wpływa na jego funkcjonowanie i oddziałuje jedynie na partię skóry, na której jest realizowany. Laserem można usuwać włoski z każdej części ciała. Najczęściej kobiety decydują się na depilację pach, bikini, nóg czy wąsika nad górną wargą, zaś panowie trwale usuwają włosy z pleców, klatki piersiowej czy pośladków.

Osoby, które chciałyby pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze, powinny wybierać renomowane kliniki, takie jak Klinika Spire Clinic. Tylko wtedy mają gwarancję, że depilacja odbędzie się przy wykorzystaniu najnowszej generacji sprzętu i zostanie wykonana przez doświadczonych fachowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here