Codzienna stylizacja męskich włosów

Stylizacja włosów to czynność, którą wielu z nas wykonuje każdego dnia. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy dbają o wygląd i prezencję swoich włosów. Jednakże wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z jakich kosmetyków należy korzystać oraz w jaki sposób przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Podpowiadamy zatem jak dbać o męskie włosy oraz z czego korzystać w codziennej stylizacji.

„Kosmetyki” kosmetykom nierówne – czyli o wyborze środków do stylizacji męskich włosów

Włosy mężczyzn mają swoją wyjątkową specyfikę. Podobnie jak w przypadku stylizacji fryzury kobiet, znajdziemy wiele różnorodnych potencjalnie dostępnych kosmetyków, z których możemy na co dzień korzystać. Dedykowane są dla włosów o szczególnych potrzebach, wyglądzie, długości lub innych predyspozycjach. Wszystkie znajdziesz na: powerlook.pl.

Żel do włosów to do dziś najchętniej wykorzystywany kosmetyk. Spotkamy różne odmiany żeli – począwszy od tych dedykowanych dla „mokrej włoszki”, aż po te solidnie utrwalające kształt fryzury. Żele ponadto nawilżają włosy, dodają im blasku i są łatwe do zmycia.

Równie chętnie używamy tak zwanej pomady do włosów. Jest to rodzaj kosmetyku o półpłynnej konsystencji, stosowany do tworzenia fryzur z włosów średniej lub większej długości. Pomada dość solidnie utrwala włosy w wybranym przez nas kształcie, utrzymując ich niezmienną formę przez długi czas. Ponadto, wytwarza wrażenie gładkiego uczesania, co wykorzystują szczególnie chętnie osoby narzekające na nieład swojej fryzury.

Alternatywą względem powyższych jest krem do włosów, pomagający „zapanować” nad odstającymi kosmykami włosów. Krem stosuje się przede wszystkim w codziennym uczesaniu, gdy nasza fryzura nie wymaga nadmiernej stylizacji, lecz zarazem – łatwo ulega przemodelowaniu, choćby pod wpływem podmuchów wiatru. Szczególnie chętnie korzystają z niego osoby, których włosy mają tendencję do falowania lub kręcenia się.

Pasta do włosów to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy różnorodne rodzaje żeli i pomad, a także kosmetyki będące mieszaniną ich obu. Pasta służy do delikatnej stylizacji uczesania, tworzenia fryzur o lekkim, zwiewnym fasonie. Nie powinna być jednak stosowana w przypadku włosów cienkich, pozbawionych objętości lub przeciwnie – włosów bardzo grubych oraz twardych.

Wosk do włosów to kosmetyk produkowany na bazie wosku pszczelego emulgującego lub innego. Świetnie nadaje się do tworzenia wymyślnych fryzur, wymagających mocnego utrwalenia.

Glinka do włosów to kosmetyk dość podobny do wosku, stosowany w celu mocnego utrwalenia długich włosów. W przeciwieństwie do wosku, glinka dobrze się maskuje, przez co włosy wyglądają naturalnie.

Rodzaj włosów a dedykowane kosmetyki

– dla włosów średniej długości lub krótkich – polecamy korzystać z żelu, pomady, pasty lub wosku,

– dla włosów długich lub średniej długości – polecamy korzystać z żelu, pomady lub pasty,

– dla włosów rzadkich – polecamy krem do włosów,

– dla włosów cienkich – polecamy krem, glinkę oraz wosk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here